جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آیین گردهمآیی رزمندگان جبهه مقاومت با آیت الله معلمی در دفتر امام جمعه شهرستان قائم شهر برگزار شد + تصاویر

شامگاه دوشنبه مورخ 21 بهمن 1398 ، آیین گردهمآیی رزمندگان جبهه مقاومت با آیت الله معلمی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم شهر ، در روز جهاد،مقاومت و استکبار ستیزی در ایام الله دهه مبارکه فجر انقلاب اسلامی ، در دفتر امام جمعه شهرستان قائم شهر برگزار شد.

امام جمعه قائم شهر در این دیدار ، با قرائت فراز پایانی آیه شریفه 95 سوره مبارکه نساء کلام الله مجید فرمودند: ما که توفیق جهاد فی سبیل الله را مسلحانه نداریم ، ولی شما جهادگران را دوست داریم ، مشتاق دیدار و زیارت شما بودیم . شما حقیقتاً عزیزان ما هستید ، عزیزان امت اسلامید . برای خاطر اینکه این تعبیرات قرآنی را دقت کنید که می فرماید: «فضل الله المجاهدین» ؛ خدا تفضیل داد جهادگران در راه خودش را  بر قاعدین.آنهایی که توان ندارند ، یا نخواستند ؛ در هرصورت مجاهدان فضلی دارند ، برتری دارند . ما حقیقتاً شما را ، مجاهدان را دوست داریم .

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان قائم شهر در ادامه با نقل روایتی از رسول گرامی اسلام«ص» فرمودند : بنا بر فرمایش پیامبر گرامی اسلام «ص» ، هرکه یک جمعی و یک جریانی را دوست داشته باشد ، با آنها محشور میشود و با آنها شریک میشود در اجر با آنها . خب پس خیلی مهم است که کسانی که توان رزم را مثلاً نداشتند ، یا به هر دلیل موفق نشدند ، اما واقعاً دلشان بوده با رزمندگان ، دلشان بوده با امر دفاع ، دلشان بوده با مقاومت ، با آنها محشور خواهد بود . و بنا بر همین فرموده ، اگر کسانی بلا نسبت نعوذبالله یک عده فاسق و فاجر را علاقه داشته باشند ، حشرشان با آنها خواهد بود ؛ اما اگر مومنین را دوست داشته باشد آدم و مجاهدین را دوست داشته باشد آدم ، حشرش با آنها خواهد بود ان شاءلله . حالا ما که توفیق جهاد مسلحانه را امروز نداشتیم ، شما مجاهدان  فی سبیل الله را علاقه داشتیم و داریم واقعاً و دعا میکنیم .

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قائم شهر در ادامه افزودند: شب یوم الله بیست و دوم بهمن است . عزیزان ، انقلاب دستآورد های بزرگی داشت که مطرح میشود . ولی یکی از دستآوردهای بزرگ انقلاب که یا مطرح نمیشود و یا کم مطرح میشود ، این است که ، قبل از پیروزی انقلاب ، جامعه ی ایرانی ، جامعه ی آرام به ظاهر ، خمود ، و هیئت حاکمه یعنی نظام شاهنشاهی ، هر خلاف و هر غلطی و هر کاری را در سایه ی برخورداری از حمایت آمریکا انجام میداد ؛ کمونیست ها داعیه دار مبارزه با استکبار بودند ، لذا دین را و دینداران را درک نکرده بودند و نفی میکردند و به سُخره میگرفتند و میگفتند «دین افیون اجتماع است» نعوذبالله ، «و دینداران نعوذبالله مثل آدم های افیونی ، تخدیر و کدر شده هستند و نشاط و تحرکی ندارند» ، و کمونیست ها شعار مبارزه با سلطه جویی و مبارزه با ظلم و ظالم را به دروغ فریاد میکردند و لذا طیف های مختلفی از جوان ها به این شعارهای دروغ گرایش پیدا میکردند . حالا درحالی که اسلام محجور شده بود ، وگرنه اسلام در ذات خود همین است که امروزه اهل مقاومت دارند . در ذات اسلام جهاد بوده و هست. یعنی در فروع دین ، در کنار نماز و در کنار روزه ، جهاد یکی از واجبات دینی است . اما چرا کمونیست ها میگفتند دین افیون اجتماع است و دین مخدر است و دینداران تخدیر شده است مغزشان ؟ و چرا اینگونه مسخره میکردند ؟ برای خاطر اینکه به ظاهر میدیدند که در جامعه ی دینی ، در جامعه ی اسلامی ، آمریکایی ها و انگلیسی ها ، می آیند هر چه که آنها باب طبع و دلبخواه خودشان است تحمیل میکنند بر نظام ایران و مردم هم عکس العملی نشان نمیدهند . اما نهضت امام ، از جمله برکات و از جمله دستآوردهای بزرگش این شد که این اندیشه ی کمونیستی را به زباله دان تاریخ انداخت و دیگر کسی نمیتوانست و نمیتواند در دنیا مدعی بشود که دین افیون اجتماع است و دینداران تخدیر شده هستند و آلت دست قدرتهای استکباری هستند . خیر ، بلکه دین ، دین با جهاد و با مقاومت است .

 

5656_img_6510.jpg

n83y_img_6514.jpg

29nz_img_6547.jpg

jfox_img_6565_-_copy.jpg

a1p_img_6579.jpg

مطالب مرتبط

مراسم گرامیداشت مقام شامخ رئیس جمهور شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان شهیدش ، همراه با مراسم نمازجمعه 4 خرداد 1403 به روایت تصویر

پیش از ظهر جمعه مورخ 4 خرداد 1403 ، مراسم گرامیداشت مقام شامخ رئیس جمهور شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان شهیدش ،

ادامه مطلب

پیام آیت الله علی معلمی«عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم شهر» در پی شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی «رئیس جمهور شهید ایران اسلامی»

بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا سرمایه بزرگی را

ادامه مطلب