مراسم نمازجمعه 14 آبان ماه 1400 شهرستان قائم شهر [ضمن رعایت موازین بهداشتی] به روایت تصویر

شنبه 6 نوامبر 2021

مراسم نماز جمعه 14 آبان ماه 1400 شهرستان قائم شهر [ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده]، با اجرای جناب آقای مهران شکری آغاز و پس از اقامه اذان ظهر در موعد شرعی با نوای جناب سید سجاد ادیانی ، خطبه های نمازجمعه این هفته قائم شهر توسط حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید قاسم حسینی قرائت شد.

امام جمعه موقت شهرستان در آغاز خطبه ی اول با دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی و دوری از معاصی و گناهان ، فرمودند: بنابر آیات کلام الله مجید ، اکثر آدم ها ناسپاس و ناشکر هستند و از این تعابیر در قرآن فراوان است . ناشکری و ناسپاسی مثل باد پاییز است که وقتی می وزد برگ درختان را می ریزد . زندگی شاد و با برکت از انسان گرفته میشود اگر ناسپاس باشد . همینطور از انسانیت به دور است اگر برای مثال کسی به انسان هدیه بدهد و انسان از او تشکر نکند ، خب این منطقی نیست ، انسانی نیست و از انسانیت به دور است و هر کسی در مقابل نعمت تشکر میکند فطرتاً.بنابراین انسانی که ناسپاس و ناشکرباشد از انسانیت که بماند ، حتی پایین تر از حیوانات هم قرار میگیرد.

خطیب این هفته ی نمازجمعه شهرستان در آغاز خطبه دوم با ذکر اله و اهداء سلام به محضر آل الله و ، دعوت خود و جمیع نمازگزاران به تقوای الهی ، فرمودند: یکی از مناسبت های این هفته ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی در روز چهارشنبه چهارم ربیع الثانی است . مقام و منزلت ایشان بسیار عظیم است میان امام زاده ها ، که البته تمام امام زاده ها احترام دارند ، اما جایگاه ایشان یک جایگاه عظیمی است.

دکتر حسینی افزودند : نکته ی دیگری که باید اشاره کرد ، بحثی است که در روزهای گذشته اتفاق افتاده ؛ سیلی محکمی که دلاورمردان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به صورت آمریکایی ها نواختند ، در پی اشتباهی که آمریکایی ها کردند ، یعنی دزدی نفتکش ایرانی ، و تخلیه ی این نفتکش ؛ این عملیات را در مقابل چشم آمریکایی ها انجام دادند و آنها با چندین ناو آمدند که جلوگیری کنند ، ولی دلاورمردان سپاه ما اثبات کردند که زمان افول قدرت آمریکا است ، و اینطور نیست که بعداً بخواهیم پاسخ بدهیم ، بلکه در لحظه ، درجا جوابش را خواهیم داد. اثبات کردند این عزیزان که حقیقتاً آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند . درواقع معلوم شد که چرا ایرانی ها چهل سال است که میگویند مرگ بر آمریکا ، بخاطر خیانت ها و جنایت های او ، بخاطر شهادت مسافران هواپیمای مسافربری ، بخاطر هشت سال جنگ تحمیلی ، به خاطر شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی ؛ قطعاً مردم ایران ، بسیجی ها و سپاهی ها و دلاورمردان نیروی دریایی ، هروقتی که آنها چنین خطا و اشتباهی کنند یک بار دیگر سیلی محکمی بر صورت آنها خواهند زد . مثل واقعه ی طبس ، مثل واقعه ی لانه ی جاسوسی ، مثل ماجرای پهباد ، و همه ی وقایع دیگر که همگی برگ زرینی است در تاریخ حماسه های ایران اسلامی ، باز هم حماسه خواهد شد . آنها باید درس بگیرند ، ولی دشمنان ما را خداوند از حمقا قرار داد خداوند .

مدرس حوزه و دانشگاه در ادامه افزودند: نکته ی دیگری که باید اشاره کنم تجلیل از قوه ی محترم قضائیه است بخاطر محاکمه ی اخلالگران در نظام اقتصادی کشور ؛ همین دفعه معاون وزارت صمت سابق را که در موضوع روغن سال گذشته ایجا داخلال کردند و ارزهای 4200 تومانی را گرفتند و به بهای ارزهای 25000 تومانی به مردم فروختند ، حالا باید گوشه ی زندان پاسخگو باشند . همچنین رئیس بانک مرکزی در دولت گذشته ، جناب آقای سیف ، به زندان هایی محکوم شدند و الآن در زندان است که البته پرونده هایشان کماکان باز است  و باید تکلیف آنچه که کردند مشخص بشود که دلار 4200 تومانی بگیرد و بدهد به برخی شرکت های اقتصادی و از آن سمت رشوه بگیرد و آنها هم به نرخ 25000 تومانی به مردم ارائه کنند وارداتشان را . واقعاً این یک دام است برای مسئولین و خیلی ها در این دام گرفتار شدند . پس تشکر میکنیم از قوه ی محترم قضائیه که در مقابل همه ی خطرات و حرف و حدیث ها می ایستد و وارد این میدان شده است ؛ امیدواریم که بتوانند به نحو احسن اخلالگران نظام اقتصادی را در این وضعیت تحریم مجازات کنند و این مشکلات کمتر بشود و مرهمی باشند بر آلام این مردمی که در اوج گرفتاری و مشکلات همین دیروز چگونه در سالروز 13 آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی حماسه ی دیگری آفریدند .

دکتر حسینی افزودند : نکته ی دیگری که باید اشاره کنم راجع به سرپرست محترم شهرداری است ، جناب آقای علیپور و همکارانشان که امیدواریم ایشان بتواند مشکلات این شهر را و گرفتاری های این شهر را برطرف بکند ، که ایشان سال های سال در دوران شهردارهای مختلف بوده اند و مسائل مالی شهرداری را واقف است و گرفتاری های شهرداری را میشناسد ، که انشاءلله همه و اعضای محترم شورای شهر هم کمک کنند و ببینند اگر دیدند دارد الحقّ والانصاف دارد کار میکند و آدم پاک و سالمی است ، اجازه بدهند که مدتی شهردار بماند و کارش را انجام بدهد و گرفتاری های این شهر را مرتفع بکند.

خطیب موقت شهرستان افزودند: در پایان تشکر میکنم از سازمان فرهنگی شهرداری که این ایام شاهد بودیم واقعاً شفضای شهر را عوض کردند فضای شهر را به فضای شهدا و جبهه و جنگ مبدّل کردند با اقدامات و عکس ها ، که باید از ایشان هم تشکر بشود .

در قسمت پایانی خطبه دوم هم اسامی شهدایی که هفته ی پیش رو سالگرد شهادت ایشان است توسط حجت الاسلام والمسلمین حسینی قرائت شد.

در پایان خطبه ها ، نمازجمعه این هفته شهرستان به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید قاسم حسینی ، و تکبیر نماز با نوای جناب سید سجاد ادیانی اقامه قرائت شد.

img-20211106-wa0001_4w.jpg

img-20211106-wa0015_b19m.jpg

img-20211106-wa0033_m3oo.jpg

img-20211106-wa0038_evf6.jpg

img-20211106-wa0039_v35y.jpg

img-20211106-wa0042_11fx.jpg

img-20211106-wa0046_qlyt.jpg

img-20211106-wa0053_flex.jpg

img-20211106-wa0054_ukns.jpg

img-20211106-wa0060_6m9k.jpg

img-20211106-wa0066_48wx.jpg

img-20211106-wa0070_n5d3.jpg

دیدگاه ها