جمعی از فرهنگیان آموزش و پرورش شهرستان قائم شهر با حضور در دفتر امام جمعه ، بمناسبت مبعث حضرت رسول«ص» با آیت الله معلمی دیدار کردند + تصاویر

چهارشنبه 10 مارس 2021

جمعی از فرهنگیان آموزش و پرورش شهرستان قائم شهر با حضور در دفتر امام جمعه ، بمناسبت مبعث حضرت رسول«ص» با آیت الله معلمی«عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم شهر» دیدار کردند .

رئیس شورای فرهنگ عمومی در این دیدار فرمودند:در آستانه 27 رجب ، سالروز بعثت پیامبر اسلام قرارداریم ؛ امیدواریم خدای رحمان توفیق بهره بردن از فرصت باقیمانده ماه رجب را به همه ی اهل ایمان مرحمت بفرماید.

ایشان افزودند: حضرت امام موسی بن جعفر «ع» خطاب به شاگردشان هشام فرموده بودند: برای خدا بر بندگانش دو دلیل و حجت وجود دارد.یعنی بشر  را خدای رحمان حیران و سرگردان قرار نداد ؛ برای بشر حجت قرار داد ، که اگر بشر به بیراهه رفت معذور نباشد .یک حجت ظاهری که انبیاء و  امامان معصوم هستند و دلیل شناخت آیین زندگی برای ما هستند ، و دیگری هم حجت باطن ، یعنی عقل ، که انسان را مسئول قرار میدهد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر قائم شهر افزودند: راه بندگی خدا روشن است ، و یک مسیر بیشتر نیست . مسیر قرآن و اهل بیت ، که اهل بیت مفسر قرآن کلام الله هستند.

امام جمعه قائم شهر افزودند: نخستین فرمان خداوند به رسول اکرم هم قرائت است .اصالتاً و بالذات مأموریت پیغمبر فرهنگی بوده است . اما در مقابل معاندین هم مشخصاً می فرماید: وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ وَ مِنْ رِباطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَ عَدُوَّكُمْ.

wf46_img_8977.jpg

77sj_img_8980.jpg

gsrb_img_8984.jpg

dwd1_img_8983.jpg

دیدگاه ها