مراسم نماز جمعه بیست و یکم دی ماه 1397 شهرستان قائم شهر به روایت تصویر

جمعه 11 ژانویه 2019

مراسم نماز جمعه بیست و یکم دی ماه 1397 شهرستان قائم شهر با قرائت زیارت آل یاسین با نوای کربلایی محمد حاجیان و اجرای جناب آقای  محمد آرام آغاز ، و پس سخنرانی پیش از خطبه ها توسط سرکار خانم حیدری ، کارشناس پرستاری و پرستار بیمارستان ولیعصر«عج» قائم شهر به عنوان سخنران پیش از خطبه ها ، و اقامه اذان ظهر با نوای جناب آقای حسن علیزاده ، خطبه های نمازجمعه توسط امام جمعه قائم شهر و نماینده مردم استان مازندران در مجلس خبرگان رهبری قرائت شد.

ابوالشهیدین آیت الله معلمی در آغاز خطبه ی اول با قرائت آیات 54 إلی 57 سوره مبارکه الرحمن کلام الله مجید ، فرمودند:نعمت های فراوانی را خدای رحمان در سوره ی الرحمن به اهل ایمان وعده داده است. امیدواریم خدای منان توفیقمان دهد ، آنچنان پایبند باشیم در عمل ، تا شایسته ی رسیدن به این مقامات ، که شرطش خوف از خدا در دنیاست.اگر خوف از خدا در دنیا باشد ، نتیجه اش آرامش و آسایش است در عرصه ی محشر ، در قیامت.عرفا و بزرگان ، درباره ی قیامت یک تعبیر بسیار زیبایی دارند . تعبیرشان این است که القیامة عِرس المتقین . ارث المتقین ارثیه نیست . معنایش چیست؟ معنایش این است که قیامت عروسی اهل تقوا است . یعنی در دوران زندگی ، شادترین لحظه برای یک انسان معمولاً لحظه ی جشن عروسی و ازدواج او هست . فرمودند قیامت هم عروسی اهل تقوا است . اگر در دنیا رعایت موازین تقوا را داشت ، در عرصه ی محشر ، عروسی خواهد گرفت . عروسی خواهد داشت . یعنی شاد و خرّم و بی دغدغه و بی درد سر.

ایشان در ادامه با اشاره به آیات سوره ی مبارکه الرحمن افزودند:آرامش و آسایش بهشت ، از چند منظر است . از یک نظر سکونت در باغ ، آرامش بخش است برای انسان ، یعنی جَنّتان.صاحب انواع مختلف میوه ها . آب فراوان جاری و جوشان.بهره مندی از انواع خوردنی ها . و بعد هم متّکئین . آرامش پیدا کردن.و همسر های مایه ی آرامش .

ابوالشهیدین آیت الله معلمی در آغاز خطبه دوم با ذکر اله و اهداء سلام به محضر آل الله و ، دعوت خود و جمیع نمازگزاران به تقوای الهی فرمودند:تقوای الهی ، یعنی سعی و اهتمام بر پرهیز از گناه . سعی جدی بر انجام واجبات  و مسیر پاکدامنی. بهترین ذخیره ی دنیای انسان ، همین پرهیز از گناه و انجام واجبات است که موجب نجات از عذاب دنیا و آخرت خواهد بود.

نماینده مردم استان مازندران در مجلس خبرگان رهبری در ادامه فرمودند :مستحضرید که نوزده دی ، در تقویم جمهوری اسلامی ایران ، یک برجستگی خاصی پیدا کرد. 19 دی ، هرساله جمعی از اهالی قم ، و طلاب عزیز حوزه ، به دیدار مقام معظم رهبری میروند ؛ کما اینکه در حال حیات امام راحل هم این سنت آغاز شده.چرا؟برای خاطر اینکه این روز ، از جمله روزهای سرنوشت ساز واقعاً در تاریخ ایران اسلامی است . واقعاً میشود حادثه ی نوزده دی را تشبیه به جنگ بدر کرد . برای خاطر اینکه آن ایام، ترس ، خوف ، رعب ، در دل مردم نشسته بود .کمتر کسی جرأت میکرد نسبت به هیئت حاکمه ، حرفی به زبان بیاورد . واقعاً بعضی از کسانی که گاهی دم از آزادی نداشتن میزنند و میگویند هرچه که دلمان میخواهد را نمیتوانیم بگوییم ، خب اینهایی که قبل از پیروزی انقلاب را درک نکردند ، به جهت خاطر اینکه ندیدند گذشته را شاید حقی داشته باشند . ولی آنهایی که گذشته را لمس کرده و درک کرده بودند ، آنها باید مقایسه کنند که اصلاً شرایط امروزی با شرایط گذشته قابل مقایسه نیست . تو اینجا نشستی و از بالا تا پایین انتقاد میکنی و من هم اینجا دارم خطبه میخوانم ، از دولت و رئیس جمهور با آزادی بیان انتقاد میکنم.کجا قبل از پیروزی انقلاب میتوانستند نسبت به یک فرماندار شهر ، نسبت به یک استاندار استان ، چه رسد به وزیر و چه رسدبه شاه مملکت حرفی داشته باشند و نقدی کنند . شرایط بسیار وحشتناک در خفقان بود . 19 دی ، یک حرکت وحشت شکن آفریده بود . یعنی فضای وحشت را نوزده دی قم آسیب زده بود . به آن فضای خفقان و وحشت آسیب زده بود . یک قدری برای دیگران امید آفرید . روزنه ای ایجاد کرد . این پیش قدمی ، این پیش کسوتی . لذا مرحوم امام که همیشه تعبیراتش حکیمانه بود ، در یک بیانیه ای فرموده بود قم قهرمان ، تبریز غیور ، مشهد بیدار شده . برای خاطر اینکه بعد از قم ، تبریز خروشید ، مردم تبریز دست به تظاهرات زده بودند و مقاومت کردند ، و عده ای به شهادت رسیده بودند و حرکت قم و پشت سرش حرکت تبریز ، زمینه برای فراگیر شدن انقلاب در سایر استان ها در سایر شهرها را فراهم کرده بود . لذا آن شهدا ، و آن پیش تازان ، یک حق بزرگ تری دارند از دیگران .

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان قائم شهر در ادامه افزودند:مقام معظم رهبری برای چندمین بار تأکید بر رسیدگی به وضعیت معیشت مردم فرمودند و آن را مهمترین وظیفه ی دولتمردان دانستند و بیان فرمودند که منابع کشور کم است . یعنی این که میگوییم دولت درآمد کم دارد را خب قبول داریم . مقام معظم رهبری باز هم فرمودند: « چرا با وجود تذکرات مکرر ، جریان ها و افرادی ظالمانه این منابع را میبلعند؟»یعنی دولت چقدر ارز خارجی در اختیار دارد ، چرا یک عده ای ظالمانه میبلعند و میبرند «و با دلال بازی و انحصار طلبی در تجارت ، مانع پیشرفت کشور میشوند؟و در تقویت تولید داخلی کارشکنی میکنند.» خب این اشکالات در کار دولت است.اگر مثلاً قبل از اینکه مقام معظم رهبری بفرماید ، اگر بنده و امثال بنده مثلاً میگفتیم این حرف را ، فریاد بر می آوردند که دارند دولت را تضعیف میکنند.نه بخدا ، داریم دولت را هشدار میدهیم . راننده اگر در مسیر راه چشمانش خواب آلود بشود ، اگر سرنشین بگید که آقای راننده مراقب باش ، بدِ راننده را میخواهد یا خیر راننده را؟ . خب او میخواهد هم خودش را آن راننده و هم همه ی سرنشینان را آسیب نزند.

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قائم شهر در ادامه فرمودند:مومنین ، الآن چهلمین سال پیروزی انقلاب را پیش رو داریم . 22 بهمن را پیش رو داریم . دشمن میخواهد ناکارآمدی مدیران امروز را به پای انقلابی که امام راحل کرد ، به پای انقلابی که شهدا برای او جان دادند بگذارد. ولی هشیار باشیم . امروزه اگر مدیران ما از نسل آنهایی که برای انقلاب سینه سپر کرده بودند ، آنهایی که برای دفاع سینه سپر کرده بودند ، اگر میبودند و این گرفتاری ها برای مردم پیش می آمد ، میتوانیم بگوییم که مثلاً بیرونی ها حق می داشتند که انقلابیون نتوانستند پیش ببرند . اما الآن اداره ی کشور با آن نسل اول انقلاب خیلی فاصله دارد . الآن کار به جایی رسیده است که دبیر شورای نگهبان اخطار کند و هشدار بدهد و بگوید در لایحه ی بودجه اگر هزینه های اصرافی باشد ، شورای نگهبان وظیفه دارد رد بکند . یعنی چه؟ یعنی اعتبارات عمرانی که زمینه ساز آبادانی و توسعه و اشتغال میشود ، در ظرف این 5 سال ، هرساله کاسته شده.ولی متقابلاً هزینه های جاری ، مخصوصاً برای نهاد ریاست جمهوری ، برای وزارت امور خارجه افزایش چشمگیر داشته است . آخر چه خبر است این سفرهای بی خاصیت خارجی؟ . به خدا سفر های خارجی هزینه ی سرسام آوری دارد . ولی هیچ ثمره ای برای ملت و برای کشور نداشت . چرا از آن سفرها کاسته نشود؟.چرا از آن هزینه های تشریفاتی کاسته نشود؟ مقام معظم رهبری باز هم فرمودند : «قدر نعمت مسئولیت در نظام اسلامی را بدانید . و لوازم قدرشناسی از آن ، یعنی مراقبت در حرف و رفتار ، پرهیز از گرایش به اشرافی گری و اسراف و رفتارهای طاغوتی پایبند باشید. » شما در نظام اسلامی مسئول شدید . شما در نظام اسلامی رئیس جمهور شدی.شما در نظام اسلامی وزیر شدی . حرف که میزنید در عمل پایبند باشید .

ایشان افزودند :اخیراً وزارت اطلاعات یک اقدامات واقعاً تحسین برانگیزی داشت ، در شناسایی و انهدام بعضی از گروه های تروریستی و جاسوسی ، امابلافاصله جریان معاند بیرونی ، و یک جریان آلوده ی کج فهم داخلی ، آشفته و عصبانی از وزارت اطلاعات دنبال بهانه میگشتند .کارگران نیشکر هفت تپه برای حقوق خودشان اجتماع کرده بودند ،ولی یک کارگری که خودش اعتراف کرد وابسته به جریان کمونیستی خارج از کشور بود ، در میان کارگران یک شعارهای ناهنجاری میداد . او را برای بازجویی بردند ، که سرنخ را از او به دست بیاورند ، او بعداً آزاد شد و برگشت ، میخواست پُز بدهد در میان همکاران خود ، به دروغ گفت که :من را شکنجه کردند ، ولی من مقاومت کردم و هیچ اطلاعاتی ندادم.به دروغ . ولی همین حرف او را گرفتند و شروع کردند هجمه کردن بر علیه وزارت اطلاعات و بر علیه سربازان گمنام امام زمان ، که اینها افراد را میبرند شکنجه میکنند ، اما حالا متأسفانه کار به جایی رسیده که رئیس دفتر رئیس جمهور هم بگوید: «رئیس جمهور هم دستور جدی داد برای پیگیری شکایت این آدم.» . آخر کجا رئیس جمهور برای برخورد یک اخلالگر در اقتصاد کشور ، و برای برخورد با یک گرانفروش کلان ، چنین دستوری داد؟یا ما نشنیدیم و ندیدیم و کسی نگفت که رئیس جمهور همچین دستوری داده باشد . حالا یک نفری که خودش میگوید من کمونیست هستم ، به دروغ هم ادعا میکند که من را شکنجه کردند ، آنوقت رئیس جمهور یک چیزی بگوید که بیرونی ها این را سوژه کنند .واقعاً آدم تعجب میکند از رفتارهای نسنجیده . ادعای دروغ یک نفر بازداشت شده در هفت تپه مبنی بر شکنجه و جَو سازی های از بیرون از کشور ، تا جایی که رئیس دفتر رئیس جمهور رسماً بگوید رئیس جمهور دستور پیگیری و رسیدگی به این موضوع را صادر کرد. خب ؛ آقای رئیس جمهور ، به شما عرض میکنیم : علیه چند تا اخلالگر بازار کشور ، شما دستور پیگیری و رسیدگی و برخورد دادی؟ . از شما میپرسیم : بر علیه چند تا گران فروش کلان ، چندنفری که عرض گرفتند و جنس نیاوردند ، و ارز را به خارج از کشور منتقل کردند ، چرا حساسیت نشان ندادید . واقعاً این ها درد است . آنوقت حالا مواظب باشید مومنین ، هشیار باشید . عوامل بیرونی و داخلی ضد انقلاب ، سعی دارند در افکار عمومی ، به اصطلاح سرخوردگی و زدگی و گله مندی را جایگزین کنند . یعنی نهادینه کنند و بعد برای 22 بهمن به قول خودشان نتیجه بگیرند . باید کسانی که خداباورند ، کسانی که امام و شهدا را باور دارند به احترام انقلاب مقدس ، انقلاب خونبار ، انقلاب مظلوم . برای اصل انقلاب ، حضور امسال باید جدی تر از هر سال گذشته باشد ، تا ضد انقلب بیرون و داخل بدانند حساب انقلاب، از صِرفِ دولت جداست . دولت و دولتمردان هر 4سال یک بار عوض میشوند ، اما انقلاب به فضل الهی تا ظهور ولی الله الاعظم مستدام است.

در  پایان خطبه ها ، نمازجمعه شهرستان به امامت ابوالشهیدین آیت الله معلمی و تکبیر نماز با نوای جناب آقای حسن علیزاده اقامه شد .

 

فایل صوتی سخنرانی سرکارخانم حیدری«کارشناس پرستاری و پرستار بیمارستان ولی عصر«عج» قائم شهر»  پیش از خطبه های نمازجمعه:
دانلود فایل با لینک مستقیم
 

396c_img_4222.jpg

b54b_img_4238.jpg

b52e_img_4242.jpg

gk8u_img_4261.jpg

mxs9_img_4281.jpg

9fu4_img_4305.jpg

y838_img_4332.jpg

g9j0_img_4353.jpg

1iwz_img_4373.jpg

sbb_img_4382.jpg

w1_img_4385.jpg

2qf7_img_4389.jpg

i9pd_img_4391.jpg

ebmp_img_4397.jpg

w1_img_4385.jpg

tzye_img_4398.jpg

rtsc_img_4399.jpg

ild4_img_4403.jpg

yiu8_img_4410.jpg

hl1p_img_4418.jpg

d93p_img_4421.jpg

6hbx_img_4431.jpg

vyoc_img_4469.jpg

796p_img_4473.jpg

w1bf_img_4478.jpg

5xvr_img_4511.jpg

w8d_img_4517.jpg

dt7z_img_4522.jpg

ocx_img_4525.jpg

73is_img_4527.jpg

دیدگاه ها