جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

روسا و معاونین ادارات جهاد کشاورزی ، دامپزشکی،تعاون روستایی،منابع طبیعی و شیلات ، با حضور در دفتر امام جمعه قائم شهر ، با آیت الله معلمی دیدار کردند + تصاویر

پیش از ظهر یکشنبه مورخ 21 خرداد 1402 ، روسا و معاونین ادارات جهاد کشاورزی ، دامپزشکی،تعاون روستایی،منابع طبیعی و شیلات ، با حضور در دفتر امام جمعه قائم شهر ، بمناسبت هفته جهاد کشاورزی با آیت الله معلمی دیدار کردند .

آیت الله معلمی در این دیدار ضمن خیر مقدم به حاضرین و تبریک هفته جهاد کشاورزی فرمودند: خدای رحمان مخلوقاتش را گوناگون آفریده است . زمین جایی مواد معدنی کاربردی و ذی قیمت دارد ، ولی این مواد معدنی خود به خود حرکتی ندارد و جماد است . این یک نوع مخلوق خدا است و نوع دیگر از مخلوق خدا نباتات ، گیاهان و درختان که رشد دارند و حاصل میدهند ، ولی حرف نمیزنند با ما و حرف تکوینی دارند و نه حرف نطقی . و این زمین و این مخلوقات ، خود خود را نیافریده اند . سالها باید که تا یک پاره سنگی زآفتاب ، لعل گردد در بدخشان یا عقیق اندر یمن . شرایط مکانی موثر است و این حکمت الهی است . اما تابش خورشید دست آن معدن نیست و دست دیگری است و بنا براین معدن ، خود ، خود را طلا و فلز قیمتی و اینها نساخت و میوه ها و درختان و ثمرات هم همینگونه . و در مرحله دیگر حیوانات که اراده دارند ، اما بر اساس غرایض فطری تحرکاتی را پی میگیرند . و به خواست خدای رحمان است که همین حیوانات در تولید غذای خود نقشی ندارند و برایشان مهیا است و دانه و علف و چریدن دارند ؛ و تنها انسان است که باید کار کند و تلاش کند و تولید کند هم مواد غذایی را و هم تمام نیازمندی هایش را . خدای رحمان تأکید بر این نکته دارد که اگر بنشینی و فقط دعا کنی دعایت را مستجاب نخواهد کرد ؛ اما اگر حرکت کند انسان و مشغول کار و تلاش باشد ، و آنگاه استعانت بجویی ، ضعف انسان را خدای رحمان جبران میکند .

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه افزودند: انقلاب اسلامی ایران ، واقعاً یک فرصت بسیار مبارک و ارزشمندی را برای ملت و مردم و برای همه ی کسانی که در یک جایگاه دست اندرکار میشوند و مسئولیت دارند فرصتی فراهم کرد برای رشد و تعالی و پیشرفت . همه ی دست اندرکاران ما هم خب از همین آب و خاک هستند . امسال را هم رهبری معظم تأکید فرمودند به مهار تورم و رشد تولید . این یعنی مقام معظم رهبری پیشنهادی دارد ، و آن اینکه اگر فضایی برای تولد مشکلی دارد ، صرفاً مانع نشوند مسئولین ، بلکه راهنمایی باشد ، که مشکل آن اقدام تولیدی برطرف بشود . اینکه چه مقدماتی باید مهیا شود ، قابل راهنمایی و هدایت است تا منجر و منتج به نتیجه ی مطلوب بشود .

رئیس ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان قائم شهر در ادامه افزودند: هریک از ما در جایگاهی که هستیم ، واقعاً این فرصت هم نعمت است و هم ماندگار نیست . الفرصه تمر مر السحاب . الآن که در این جایگاه هستید و این فرصت را دارید ، باید از فرصت استفاده کنید بین دو عدم آینده و گذشته تا این جایگاه را رونق بدهید ، و اثر خدمت و کار در افزایش تولید چه کشاورزی و دامی و هم در تأمین رفاه حال کشاورزان ؛ خدا ضامن روزی است ، و این یعنی دستیاری برای مقدمات روزی خداوند.

مطالب مرتبط