جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مراسم نماز جمعه 8 اردیبهشت ماه 1402 شهرستان قائم شهر و تشییع پیکر مطهر شهید آیت الله عباسعلی سلیمانی

مراسم نماز جمعه 8 اردیبهشت ماه 1402 شهرستان قائم شهر ، با استقرار میز خدمت و پاسخگوییِ مسئولین اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان قائم شهر به مراجعات مردمی آغاز ، و ضمن اجرای جناب آقای محمد آرام ، و اسخنرانی پیش از خطبه های توسط جناب آقای دریابیگی«دبیر اجرایی خانه کارگر و مسئول کانون بازنشستگان استان مازندران» ، خطبه های نمازجمعه این هفته قائم شهر توسط امام جمعه قائم شهر و نماینده مردم استان مازندران در مجلس خبرگان رهبری ایراد شد.

ابوالشهیدین آیت الله معلمی در آغاز خطبه ی اول با قرائت آیات شریفه ی 12 و 13 سوره مبارکه احقاف  کلام الله مجید ، فرمودند: با عرض سلام به همه ی شما نمازگزاران ، و با عرض سلام و تحیات به ارواح طیبه ی انبیا و اولیاء و شهدا و همه ی رهروان راه اولیاء خدا ، به ویژه این شهید عزیز راحل ، که مایه ی تأسف برای همه ی اهل ایمان و مخصوصاً استان مازندران و شهرستان های بابلسر و قائم شهر و سوادکوه است ، شهید بزرگوار حضرت آیت الله شیخ عباسعلی سلیمانی ، مایه ی تأثر است ، که البته خود به رحمت الهی پیوست ، ولی جامعه خسارت میبیند و دشمن به غلط خیال میکند که از سرمایه های ملت میکاهد . امیدواریم که در قبال مظلومیت اینگونه عزیزان ، که در طول انقلاب ، ترورهای فراوان از سوی منافقین اتفاق افتاد ، برخوردهای مسلحانه ی منتهی به شهادت مظلومانه ی خیلی از عزیزان بود ، ولی دشمن کوردل طرفی نمیبندد و به خواست خدای رحمان هوشیاری ملت افزون میشود . امام راحل در یکی از این قضایای اوایل انقلاب با این ادبیان فرموده بود: بکشید ما را ، مردم ما بیدارتر میشوند . اگر جریانی که با روحانیت مخالفت دارند ، اگر ذره ای خواهان احقاق حق و مبارزه ی با فساد باشند ، اهل فساد کجا هستند؟ مفسدین اقتصادی و اخلاقی و رفتاری کجا هستند و این افراد و این جریان چرا به سراغ آنها نمیروند؟ این عوامل مزدور و گاهی هم واقعاً غفلت زده در اثر تبلیغات سوئی که از جریان استکبار اتفاق افتاده است ؛ خیلی وقت است واقعاً از همان ابتداء اشاعه ی فضای مجازی ، و تلفن های همراه ، و نفوذ سایت های بیگانه ، رهبری معظم تأکید داشتند که باید مرکزیت ملی پیدا کند . این که فرموده میشود فانظر الی طعامک ، که یعنی به طعام باید دقت شود  ، همه ی مفسرین بر این باورند که این طعام ، طعام خوراکی و خوردنی نیست . این غذای فکر است . نگاه کن غذای فکر را از کدام مبدأ و سرچشمه دریافت میکنی. غذای فکری که از وسائل رسانه ای استکبار و عوال استکبار منتشر شود ، پیدا ست که آدم ها را به اغوا میکشاند و آدم ها را گرفتار نادانی و ظلالت میکند و از حق دور میسازد .

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیات مبارک سوره ی احقاف کلام الله مجید فرمودند: یکی از شیوه های تبلیغات علیه اسلام در فضای مجازی و غیرمجازی ، گاهی شنیده میشود که شبهه کنند که [مگر ادبیات ما چه اشکالی دارد و در وجود ادبیات فاخر فارسی چه نیازی به زبان دیگری داریم مثلاً ؟!] . ببینید ، فریب ، گاهی ممکن است خیلی آسان باشد ، مثل تخریب . تخریب کردن آسان است ، ولی تربیت کردن و اصلاح کردن بسیار مشکل . سعدی حکیم بلندآوازه ، که واقعاً ادبیات فارسی را او اعتلا بخشیده ، یعنی حق بزرگی دارد سعدی در ادبیات فارسی ، ولی آمده شاهکار سروده های خود را با استفاده از ادبیات قرآن ، از ادبیات عربی بهره گرفته و ارائه کرده است . خیلی از اشعار عربی اش بسیار پرمحتوا است . بعضی را که به طور عامه شنیده دارید که بَلَغَ العُلی بِکَمالِه، کَشَفَ الدُّجی بِجَمالِه، حَسُنَت جَمیعُ خِصالِه، صَلّوا عَلَیهِ و آلِه .بله آدم های کم خرد و کج فهم ، بهره ای از ادبیات فارسی حتی نبرده ، میگویند ما چه نیازی به این ادبیات غنی داریم !

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قائم شهر ضمن خوش آمد گویی به حجت الاسلام والمسلمین ادیانی«نماینده رهبرمعظم انقلاب در نیروی انتظامی» در ادامه بحث تفسیری فرمودند: امت اسلام ، نیاز به زبان واحد ، ادبیات واحد دارند . ضمن اینکه از نژادهای مختلف ، دارای زبانهای مختلف هستند ، زبان بین المللی مسلمان ها زبان عربی و فرهنگ بین المللی ، فرهنگ قرآن و فرهنگ ادبیات قرآنی است.

ایشان افزودند: استقامت در امر دین ، یعنی در ادامه ی پذیرفتن رسالت خاتم انبیاء ، ولایت امامان معصوم ؛ استقامت در امر دین خدا و تبعیت از کتاب خدا ، در استمرار امامت  و ولایت در عصر غیبت ، فقیه عادل  است و ولایت فقیه عادل ، جلوه ای از ولایت امامان معصوم و جلوه ای از و ولایت الله است که امام راحل در سال 58 در صحیفه نور فرمودند ولایت فقیه چیزی است که خدای رحمان درست کرد و ولایت فقیه همان ولایت رسول الله است و در ادامه میفرماید پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند .امروز خار چشم دشمن ، فقیه عادل و ولایت فقیه و پیروان ولایت فقیه هستند .

خطیب نمازجمعه شهرستان در آغاز خطبه دوم با ذکر اله و اهداء سلام به محضر آل الله و ، دعوت خود و جمیع نمازگزاران به تقوای الهی ، فرمودند: ترک گناه و انجام واجبات . نقشه ی راهی که خدای رحمان برای تعالی و عزت انسان قرارداده است ، مسیر تقوا و پاکدامنی است که چشم و زبان و عمل و رفتار پاک باشد ، انسان رو به تعالی میرود و هم لحظه ی جان دادنش راحت میگذرد و هم شب اول قبر و عرصه ی محشرش ؛ اما خدای ناکرده اگر از موازین دین و تقوا عدول کرده باشد ، هم گرفتاری دنیا و هم گرفتاری لحظه ی مرگ و شب اول قبر و عرصه ی محشر برای او سخت خواهد بود.

آیت الله معلمی افزودند : گاهی افراد بریده از نظام ، که یک مدت طولانی دست اندرکار نباشند ، قدری سر عقل می آیند که کجا بودند و کجا هستند و  چه میخواستند و چه شده است . یکی از مفلوکین سیاسی که مدت ها است بعد از فتنه ی 88 رفته لندن نشین شده است ، اخیراً اظهاراتی قابل توجه داشته است . خب پیدا است که واقعاً مأیوس شده اند از پیشبرد اهداف خودشان ، حالا این آدم خودش را جدا میکند و میگوید: [ آنهایی که براندازان باید جامعه ی ایرانی را حقیقتاً بشناسند . میگوید آنهایی که دنبال براندازی جمهوری اسلامی هستند ، اینها جامعه ی ایرانی را نشناختند . چرا عیده ی براندازی در طول چهل و چهار سال جواب نمیدهد؟ این آدم میگوید که بسیاری از براندازان در تلاشی بیهوده رویای تغییر نظام را در دل خود دارند و یعنی خواب میبینند ، و برای محقق کردن آن به هر ریسمان پوسیده ای چنگ میزنند ، تا در پی هر التهاب اجتماعی ، که مثلاً چیزی گران شود یا شرایطی پیش بیاید تا به دنبال التهابی باشند و بتوانند و شانس باخته ی خود را بیازمایند . با این وجود در هر التهاب اجتماعی دست از پا شکسته تر به عقب گام برداشتند . یعنی بارها جلو رفتند و حمله کردند و فتنه و آشوب کردند ، اما شکست خورده برگشتند و بازنده تر از قبل به تلاش های بیهوده ی خود ادامه میدهند . جمهوری اسلامی متکی به مردم است .] ببینید ، واقعاً گاهی از زبان بدخواهان ، چه صادقانه و چه مصلحتی حقایقی منتشر میشود ؛

امام جمعه قائم شهر افزودند: وقتی آدم بخواهد کار سنگین و تأثیرگذاری را انجام بدهد ، باید سختی و خستگی اش را هم تحمل کند ؛ اینگونه نیست که کسی در جامعه باشد و  مشکل گرانی را درک نکند و نفهمد و ما هم به همین شکل و ما نیز مثل همه ی مردم داریم زندگی میکنیم و فرقی هم البته داریم که نارواها را ما میشنویم و هدف حمله ها قرار میگیریم ، اما واقعاً میشود زندگی خیلی از روحانیون را بررسی کنیم  که در کنار شما هستند و با شما هستند و جدای از شما نیستند . سختی تحمل میشود ، اما برای همیشه این سختی نخواهد بود و به فضل الهی عبور میکنیم از این سختی ها و این گرانی ها و این گرفتاری ها . این سختی ها را خارجی و داخلی بر ما تحمیل کردند  که بشکنند ، ولی اراده ی ملت ، همچون دماوند استوار و محکم است و در برابر این سختی ها قد خم نخواهد کرد .

در پایان خطبه ها ، نمازجمعه شهرستان به امامت ابوالشهیدین آیت الله معلمی و تکبیر نماز با نوای جناب آقای سعید دهنوی اقامه شد.

لازم به ذکر است پیکر مطهر آیت الله شهید سلیمانی بعد از پایان مراسم نمازجمعه شهرستان ، از مصلی جمعه تا میدان طالقانی قائم شهر تشییع و طی مراسمی وداع شد.

مطالب مرتبط

مراسم گرامیداشت مقام شامخ رئیس جمهور شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان شهیدش ، همراه با مراسم نمازجمعه 4 خرداد 1403 به روایت تصویر

پیش از ظهر جمعه مورخ 4 خرداد 1403 ، مراسم گرامیداشت مقام شامخ رئیس جمهور شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان شهیدش ،

ادامه مطلب

پیام آیت الله علی معلمی«عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم شهر» در پی شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی «رئیس جمهور شهید ایران اسلامی»

بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا سرمایه بزرگی را

ادامه مطلب