جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

جلسه ستاد عفاف و حجاب شهرستان قائم شهر در دفتر امام جمعه برگزار شد + تصاویر

پیش از ظهر چهارشنبه مورخ 14 دی 1401 ، جلسه ستاد عفاف و حجاب شهرستان قائم شهر در دفتر امام جمعه برگزار شد.
آیت الله معلمی در این جلسه فرمودند: امر عفاف و حجاب از ضروریات دین است و نه ضروریات مذهب . بعضی از مسائل اختصاصی ما شیعیان است ، ولی عمده ی مسائل اسلامی مشترک بین شیعه و سنی است که از جمله ی آن حجاب است .

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر قائم شهر افزودند: وجه و کفّین مستثنی است ، در غیر این اندازه اگر زینتی باشد ، طبق فرمایش قرآن نباید نمایان بشود مگر برای همسران . اینها چیزهایی نیست که بعد از انقلاب اختراع شده باشد ، نه خیر ؛ این ها دستورات دین مبین اسلام و کلام خدا است. بلافاصله بعد از مرحله ی اول اغتشاشات ، خیلی از مومنین عصبانی بودند که چرا با مظاهر بد حجابی و بی حجابی برخورد نمیشود و مطالبه گری داشتند . باید اینجا عرض کنیم که مرحوم امام به یک مناسبتی فرموده بودند که امروز ، حفظ اسلام از حفظ نماز بالاتر است ؛ این یعنی اگر اساس نباشد ، فروعات نخواهد بود . اساس باید باشد تا در کنار اساس و ستون دین ، بقیه ی احکام حفظ بشوند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی قائم شهر افزودند: به فضل الهی خیلی از اغتشاشگران و عوامل بیگانه خودشان هم به نتیجه رسیدند که بازی شان دادند و فریب خوردند و این فوج عظیم انسانی در مناسبت های مختلف ، در تشییع پیکر شهدا و جلوتر در 13 آبان ، و راهپیمایی سنگین و عظیم و حضور جدی مردم ، سند وفاداری و پایبندی مردم به انقلاب و ارزش های انقلاب است . مخصوصاً این ایام و سالگرد عزیز شهید حاج قاسم سلیمانی به عرش و فرش موجش رسیده است و دوست و دشمن چشمشان خیره شده به این اجتماعات و ابراز احساسات.

عضو مجلس خبرگان رهبری فرمودند: واقعاً مردم دیگر چگونه بگویند و بفهمانند که ما پایبند به دین هستیم ؟ حالا شاید گاهی صدای یک جمعیت قلیل خیلی بلند باشد ؛ مخصوصاً گاهی سیاسیون کم حیا که زبانشان هم بسیار بلند باشد و نسبت به عملکرد دولت ایرادهای بیجا بگیرند ، در حالی که دولت درحال احتضار را تحویل آقای رئیسی داده بودند ، و همان دولت قبلی دو ماه مانده بود که حقوق ها را پرداخت کند و از بانک مرکزی استقراض کرده بودند و همه چیز را به پذیرفتن پیشنهادات تحمیلی استکبار و برجام موکول میکردند .

مطالب مرتبط