جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مراسم نمازجمعه 20 اسفند ماه 1400 شهرستان قائم شهر [ضمن رعایت موازین بهداشتی] به روایت تصویر

مراسم نماز جمعه 20 اسفند ماه 1400 شهرستان قائم شهر [ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده]، با اجرای جناب آقای مصطفی یوسف پور آغاز ، و پس از اقامه اذان ظهر به افق شرعی با نوای جناب سید رضا میرزاآقایی ، خطبه های نمازجمعه این هفته قائم شهر توسط امام جمعه قائم شهر و نماینده مردم استان مازندران در مجلس خبرگان رهبری قرائت شد.

ابوالشهیدین آیت الله معلمی در آغاز خطبه ی اول با قرائت آیات شریفه ی 1 سوره مبارکه {فتح} کلام الله مجید ، فرمودند:امیدواریم خدای رحمان گشایشی را که به پیغمبر خود ، به امّتان آن عصر ، وعده داده بود ، همواره در طول تاریخ به امتانی که پای شریعت پیغمبر ایستاده اند ، پای احکام قرآن استقامت کرده و میکنند ، خدای رحمان این فتح و پیروزی را برای اهل ایمان مستدام بدارد و توطئه ی استکبار و عوامل استکبار را به خودشان برگرداند .

ایشان با اشاره به آیات سوره مبارکه فتح کلام الله مجید افزودند: مبین یعنی فتح آشکارا . چرا که گاهی آدم یک موفقیتی دارد ، ولی طرف یک قدری بیماردلی و بدخواهی و بدبینی دارد و موفقیت آدم را میخواهد پنهان کند و نادیده بگیرد و موفقیت را وارونه جلوه بدهد حتی ؛ اما یک وقتی موفقیت آنقدر نمایان و تابلوی بزرگی میشود که طرف دیگر نمیتواند آن را تغییر بدهد و بپوشاند و وارونه جلوه بدهد ؛ لذا از او میشود تعبیر به فتح مبین کرد .

خطیب نمازجمعه شهرستان در آغاز خطبه دوم با ذکر اله و اهداء سلام به محضر آل الله و ، دعوت خود و جمیع نمازگزاران به تقوای الهی ، فرمودند: همه ی مومنین خبردار شدند که سفر ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران به مازندران اتفاق افتاد . امیدواریم ان شاءلله منشأ خیر و برکت باشد . در این اجلاسی که سه شنبه آغاز شده بود و دو روز ادامه داشت ، ایشان توضیحات مفصلی دادند . لحظه ای که ایشان صندلی ریاست جمهوری را در اختیار گرفت ، اعتبارات ارزی یک سال 1400 ، یعنی در لایحه ی بودجه ای که سال گذشته تصویب شده بود برای امسال پیشبینی برای هزینه شده بود ، اتفاقاً رئیس جمهور سابق هم نشسته بود ؛ خیلی محترمانه آقای رئیسی گفت که من گله ندارم ، یا انتقاد هم نمیکنم ، اما میخوام شرایطی را که من ورود پیدا کردم به عرض آقایان برسانم . اعتبارات ارزی ، آنچه که در لایحه ی بودجه پیشبینی بود ، پیشخور شده بود ، هزینه اش انجام شده و هنوز بخشی از آن اعتبار خارجی دریافت نشده ، پیش پیش هزینه شده و دولت شده مقروض و مدیون . اگر ارزی دریافت کرد ، باید به آن بدهی پرداخت کند . اما به فضل الهی گفت در تهیه ی واکسن ، کم نیاوردیم ، یعنی بر اساس آماری که بهداشت جهانی ارائه میکند ، آنها ایران را از کشورهای موفق در تهیه ی واکسن و تزریق واکسن و مهار این بیماری شناخته بودند . حالا مسائل زیادی بود ، من از آنها میگذرم ، چون وقت محدود است ،باید به بیانات مقام معظم رهبری بپردازیم . رئیس جمهور آمده مازندران و از نزدیک وزرا در شهرهای مختلف ، که وزیر محترم آموزش و پرورش آمده است به قائم شهر و ، وزیر ورزش هم ظاهراً رفته جویبار و همینجور شهرهای دیگر هم وزرا رفتند . حالا امشب هم جلسه ی شورای اداری برای بعضی از طرح های نیمه کاره ، که قطعاً اعتباراتی منظور میکنند ، ان شاءلله دستگاه های اجرایی ، قدری جان بگیرند و قدری فرصت اشتغال هم کمک بکند که ایجاد بشود به خواست خدا . امیدواریم خدای رحمان همه ی مدیران متدینی را که میخواهند خدمت کنند ، بر توفیقاتشان بیافزاید .

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه فرمودند: دیروز اعضای مجلس خبرگان رهبری در محضر رهبر معظم انقلاب ، ولی امر مسلمین شرف یاب شدند ، در این دیدار ، بیانات بسیار ارزشمند و حکیمانه و مهمی دریافت شد ، جملاتی را تقدیم محضرتان میکنم . فرمودند ساده لوحانه تر ، و ناشیانه تر از پیشنهاد کسی که میگوید قدرت دفاعی را برای حساس نشدن دشمن کاهش دهیم ، وجود ندارد . قدرت دفاعی چیست برای ما؟ هیمن موشک ها . ببینید ، یک روزی جنگ با شمشیر بود ، الان دیگر جنگ با شمشیر نیست ، الآن جنگ حداقلش با همین موشک ها است در دنیا . فرمود که کسی بگوید که ما قدرت دفاعی را پایین بیاوریم ، تا دشمن حساسیت پیدا نکند ، حساسیت نداشته باشد و دشمن هم کوتاه بیاید نسبت به ما ، این بسیار ساده لوحانه است و از این دیگر نمیشود کسی ساده لوحانه تر فکر بکند . من هم عرض میکنم که بعضی از سیاسیون  که حتمن نمیگوییم مزدورند ، واقعاً بعضی ها کج فهمی دارند ، کج فهم ، یا مزدور دشمن ، که ممکن است مأموریت داشته باشند که پول بگیرند و حرف بزنند برای تخریب اذهان ؛ عامه ی مردم میخوااهند در زندگی رفاه داشته باشند و حقشان هم هست ، اما از چه طریق؟ آیا واقعاً ما عزتمان را زیر پا بگذاریم برای این که یک قدری رفاه بیشتری داشته باشیم ؟ یا انسان عاقل غیرتمند ، میگوید ما سختی را تحمل میکنم ، اما زیر بار ذلت نمیروم . قدرت دفاعی را برای حساس نشدن دشمن کاهش دهیم ، حرف بسیار نادرستی است . در همین مذاکرات برجامی ، از جمله خواسته های دشمن ، همین است که شما باید موشک هایتان را محو کنید ، دیگر دنبال ساخت موشک نباشید . یعنی چه ؟ یعنی مثلاً دو نفر دعوا دارند ، شما دست یکی را بگیری ببندی ، بگویی در برابر آن آدم تسلیم بشود ، تا دعوا مثلاً اینچنین ختم بشود . خب عاقل باید ببیند حق با چه کسی است . ظالم کیست ، مظلوم کیست ، مظلوم را یاری کند . مقام معظم رهبری فرمودند در طول زمان ، از این پیشنهادهای سست ، و پر ایراد ، مطرح شده ، که همه ی آنها ابطال پذیر بود ، و ابطال هم شد .یعنی این تازگی ندارد ، جلوتر هم به ما میگفتند که دنبال موشک نباشید . طبیعی است که اگر ما موشک نداشته بودیم ، آمریکایی ها به جای رفتن به افغانستان می آمدند به ایران . اگر ما موشک نداشتیم به جای رفتن به عراق ، می آمدند به ایران . چرا ایران را هدف قرار ندادند ؟ از پیامد تعدی و تجاوز خودشان خوف دارند . لذا رفتند دنبال شیطنت تحریم . دنبال شیطنت تبلیغات سوء . آزرده کردن افکار عمومی  . ببییند ، جنگ را میگویند که یا سخت است یا نرم . جنگ سخت ، جنگ با اسلحه ، نظامی ؛ جنگ نرم ، فکر طرف را خراب کردن . او را به اشتباه بیاندازی . حقیقت را وارونه برای او جلوه بدهی . او به جای اینکه غیرت ملی خود را حفظ کند ، عزت و شأن ایرانی بودن و مسلمان بودن خود را حفظ کند ، در برابر دشمن متجاوز ، سر تسلیم فرود بیاورد . این یک کاری است که در جنگ نرم ، عوامل استکبار استادند در این فن . با استفاده از فضای مجازی ، با استفاده از  ماهواره ، حتی با استفاده از مزدوران داخلی که روزنامه مینویسند ، که اینها در روزنامه ها رسماً مینوشتند که مثلاً : «چرا اصرار داشته باشیم برای توسعه ی صنایع دفاعی ؟ ما کوتاه بیاییم ، تا دشمن هم کوتاه بیاید.» . مقام معظم رهبری فرمودند اگر به کسانی که میخواستند برخی بازوهای قدرت ملی را قطع کنند ، اجازه ی این کار داده میشد ، ایران امروز با خطرات بزرگی مواجه میشد . ولی خب الحمدالله به آن اندیشه جواب داده نشد ، بلکه جواب رد داده شد .

آیت الله معلمی افزودند: در جهاد تبیین هم مقام معظم رهبری فرمودند که : باید دقت بیشتر بشود . رهبری تأکید دارد برای جهاد تبیین ، عرض میکنم یعنی چه  . ببینید ، عزیزان آمدند در مجلس اعتبار بگذارند تحت عنوان جهاد تبیین ؛ اما نظر مقام معظم رهبری این نبود ، پول اینجاها کار نمیکند ، اینجاها اراده و همت کار میکند . اینجاها انگیزه و غیرت کار میکند . جهاد تبیین پول نمیخواهد ؛ همین ابزاری را که دارند ، همین رسانه هایی را که دارند ، همین صدا و سیما که هست ، اینها باید حقایق را برای جامعه روشن کنند . مردم حقایق قضایا را درست دریابند . الآنه در مذاکرات چرا طولانی شده ؟ خب برای خاطر اینکه دشمن میخواهد ما را خلع سلاح کند ؛ نمایندگان جمهوری اسلامی دارند مقاومت میکنند ؛ اینها را جامعه باید در جریان قرار بگیرد . مقام معظم رهبری فرمود به نظر من امروز آن چیزی که میتواند به بهترین وجهی به صورت یک سلاح مؤثر عمل کند ، تبیین مفاهیم عالی اسلامی است . اگر مبانی اسلامی در جامعه خوب گفته بشود ، تشریح بشود ، باز بشود ، هر فردی میفهمد که وظیفه اش چیست در برابر دشمن . در برابر دشمن وظیفه ی تسلیم شدن ندارد . باید در حد توان و امکان ، مقاومت کند ؛ تنها با نفرین و دعا نمیشود کار را پیش برد . لیس للانسان الا ما سعی . باید سعی خودش را بکند انسان ، تلاش خودش را انجام بدهد . ضمناً دعا هم بکند ، خدا هم وعده داد آن وقت یاری میکند .

در قسمت پایانی خطبه دوم ، اسامی شهدایی که هفته ی پیش رو سالگرد شهادت ایشان است توسط آیت الله معلمی قرائت شد.

در پایان خطبه ها ، نمازجمعه این هفته شهرستان به امامت آیت الله معلمی ، و تکبیر نماز با نوای جناب سید رضا میرزاآقایی اقامه شد.

img_0397_qkz.jpg

img_0407_524g.jpg

img_0417_uno4.jpg

img_0423_22rv.jpg

img_0425_71r0.jpg

img_0429_zla.jpg

img_0430_1ygz.jpg

img_0436_48kg.jpg

img_0441_qo9l.jpg

img_0451_zmil.jpg

img_0481_74bu.jpg

img_0482_usig.jpg

img_0486_2yu0.jpg

img_0487_q4tg.jpg

img_0488_ogph.jpg

img_0489_crgd.jpg

img_0491_6uc2.jpg

img_0492_lsvn.jpg

img_0496_63pf.jpg

img_0505_vk1u.jpg

img_0507_s7m2.jpg

img_0508_1pkj.jpg

img_0511_pwdi.jpg

img_0512_emp1.jpg

img_0513_dk81.jpg

img_0514_13pp.jpg

img_0517_7k3n.jpg

img_0519_p8lb.jpg

img_0520_41c.jpg

img_0524_ig83.jpg

img_0528_wsg4.jpg

img_0529_m0qj.jpg

img_0536_ifhs.jpg

img_0550_uorl.jpg

img_0556_zrat.jpg

img_0559_6u0j.jpg

img_0566_9fqs.jpg

img_0570_8dk9.jpg

img_0582_o9wa.jpg

img_0591_x1y.jpg

img_0596_a5ic.jpg

مطالب مرتبط

مراسم گرامیداشت مقام شامخ رئیس جمهور شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان شهیدش ، همراه با مراسم نمازجمعه 4 خرداد 1403 به روایت تصویر

پیش از ظهر جمعه مورخ 4 خرداد 1403 ، مراسم گرامیداشت مقام شامخ رئیس جمهور شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان شهیدش ،

ادامه مطلب

پیام آیت الله علی معلمی«عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم شهر» در پی شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی «رئیس جمهور شهید ایران اسلامی»

بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا سرمایه بزرگی را

ادامه مطلب