جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اعضای بسیج اصناف و بازاریان شهرستان قائم شهر با حضور در دفتر امام جمعه قائم شهر بمناسبت هفته ی بسیج ، با آیت الله معلمی دیدار کردند + تصاویر

پیش از ظهر یکشنبه مورخ 30 آبان 1400 ، اعضای بسیج اصناف و بازاریان شهرستان قائم شهر با حضور در دفتر امام جمعه قائم شهر بمناسبت هفته ی بسیج ، با آیت الله معلمی دیدار کردند.

آیت الله معلمی در این دیدار ضمن خیر مقدم به حاضرین فرمودند: خدای رحمان را شاکریم که بار دیگر هفته ی مبارک بسیج را درک میکنیم .
ایشان افزودند: پیامبر عظیم الشأن اسلام «ص» از جمله بیاناتش این بود که میفرمود:نعمتان مجهولتان الصحّه و الأمان . دو نعمت قدرش ناشناحته است برای انسان تا زمانی که خدای ناکرده انسان گرفتار به نقطه ی مقابلش بشود قدرش را احساس میکند . اول سلامت که اگر انسان دچار ناخوشی بشود تازه قدر سلامت را میداند . و مطلب دیگر هم امنیت . الآن مثلاً گاهی سرقت ها اتفاق می افتد و خانواده ها احساس وحشت و ناامنی میکنند . البته حق دارند ناراحت باشند واحساس ناامنی بد است و باید دستگاه قضا و نیروی انتظامی برای تعقیب مجرمین بیشتر تلاش و دقت و اجرای احکام کنند تا بازدارندگی ایجاد کنند . اما مقصودم امنیت بالاتر یا نا امنی شدید تر است خدای ناکرده . شما مثلاً الآن نگاه کنید افغانستان مردم مسلمان هستند ؛ درست است که همه شیعه نیستند ، بله اکثریت سنی و اقلیت شیعه هستند ، درست ، ولی نا امنی هم برای شیعه هست و هم برای سنی.مسلمان،ولی گرفتار نا امنی هستند . پاکستان همچنین ، عراق همچنین واقعاً ناامنی دارد الان . شرارت داعش در عراق برای همه آرامش را سلب کرد . آدم نگاه به این کشور های همسایه که میکند باید اهمیت کار را و قدر امنیتی که حاکم است بر کشور بداند که به برکت نهضت امام راحل و به برکت بسیج شدن آحاد جامعه فراهم شده است .
عضو مجلس خبرگان رهبری فرمودند: پیامبران آمده بودند جامعه را بسیج کنند ، یعنی جاکعه بی هدف و بی احساس مسئولیت نباشد و هم هدفمند باشد و هم احساس مسئولیت داشته باشد . اصلاً برای چه خلق شده ، چه باید کند ، چگونه باید رفتار و کردار و عملکرد داشته باشد انسان ، همه ی اینها از مصادیق آرمان های بسیجی است . پیامبران خدا همه آمدند بسیج کردند جامعه را ولی بعد به مرور تحلیل میرود جامعه و غوطه ور میشود در گرای به دنیا ، و معنویات و ارزش ها را فراموش میکن د .درود و رحمت الهی به روح امام راحل که از 60 سال قبل آغاز کرده بود ، و تا به بهمن 57 نهضت به پیروزی رسید و با پیروزی نهضت هشدار میداد که کار تمام نشده و باید صیانت کرد از دستاوردها و ارزش ها .

img_7422_y9yg.jpg

img_7424_pfqd.jpg

img_7432_xd3.jpg

img_7435_9urx.jpg

img_7437_ecum.jpg

img_7439_ni5b.jpg

img_7444_hdkf.jpg

img_7449_sngs.jpg

img_7451_0l3s.jpg

img_7453_td6f.jpg

img_7454_hwor.jpg

img_7457_t7yj.jpg

img_7460_cj5s.jpg

مطالب مرتبط