جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اعضای ستاد هفته بسیج شهرستان قائم شهر با حضور در دفتر امام جمعه با آیت الله معلمی دیدار کردند + تصاویر

پیش از ظهر شنبه مورخ 29 آبان 1400 ، اعضای ستاد هفته بسیج شهرستان قائم شهر با حضور در دفتر امام جمعه با آیت الله معلمی«عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم شهر» دیدار ، و با آرمان های انقلاب و شهدا تجدید میثاق کردند .

آیت الله معلمی در این دیدار ، ضمن خیر مقدم به حاضرین فرمودند: خدای رحمان را شاکریم که بار دیگر آغاز هفته ی بسیج را درک میکنیم و به ارواح طیبه ی همه بسیجیانی که در مسیر دستیابی به اهداف مقدس جان باختند . چه در عرصه به شهادت رسیدند و چه به صورت اجل طبیعی از دنیا رفتند که ان شاءلله با شهدا محشورند از پیشگاه خدی رحمان برای همه ی آنان طللب رحمت و مغفرت میکنیم .
ایشان افزودند : حقیقتاً عنوان بسیج عنوان بسیار ارزشمند و هفته ی بسیج هفته ی بسیار شریفی است . انسان عزیز ترین کس خود را که مادر و خواهر باشد تعبیر به ناموس میکند ، بسیج ناموس ملت ایران است . همه ی انبیا برای بسیج مردم مبعوث شدند . بسیج یعنی بی هدف نباشد انسان ؛ یله و رها نباشد انسان . بی مسئولیت نباشد انسان . هم صاحب درک باشد و هم صاحب مسئولیت . هدف داشته باشد ، حرکت و کارش هدفمند باشد و بشناسد که هدفش چه باید باشد .
عضو مجلس خبرگان رهبری افزودند : انسان در وجود خود بعضی از اعضا تعبیر به رئیسه و بعضی غیر رئیسه میشود . اگر انگشت انسان به فرض قطع بشود ، زنده است و به حیاتش ادامه میدهد انسان . مشکل آنچنانی در کنار مشکل مختصرش نخواهد داشت . نیازمندی های بدن انسان هم بعضی اساسی است و ام المسائل است و ریشه ای است و بعضی فرعی است . بسیج در جریان نهضت امام و جریان انقلاب از اعضای رئیسه است . یعنی اگر دست انسان و پایش قطع بشود زنده است، ولی اگر سرش را قطع کنند مرده خواهد بود . لذا سر از اعضای رئیسه شمرده میشود . واقعاً جریان مقدس بسیج ، جریان رئیسه در نظام جمهوری اسلامی ایران است. یعنی اگر ارتش ما هم در دفاع فعال شد ، با روحیات بسیجیِ ارتشیان فعال شد . مهم این روحیه است . در ادارات هم همین است . اگر کارمند اداری واقعاً روحیات بسیجی داشته باشد ، کارش جهادی خواهد بود . هدفمند دست به کار میشود . این میشود روحیه ی بسیجی و جهادی .
رئیس شورای فرهنگ عمومی قائم شهر افزودند : سال 59 جنگ آغاز شد، اما بسیج در سال 58 تأسیس شد ، که هنوز شاید بویی از جنگ نمی آمد . امام مومنی بود که المومن ینظر بنور الله . مومن به نور الهی آینده را میبیند . آنگونه ای که عامه ی مردم نمیتوانند آینده را ببینند و تشخیص دهند . امام با همین روحیه تصمیم عالمانه برای تشکل بخشیدن به نیروهایی که از پیش خودش بسیج کرده بود داشت ، نه اینکه از چنین روزی در سال 58 تازه به فکر بسیج ساختن رفته باشد ؛ نه ؛ بلکه برای سازماندهی نیروهایی که خودش از انقلاب ساخته بود هدف داشت .

img_7383_zdwq.jpg

img_7386_3pyg.jpg

img_7388_mi5m.jpg

img_7394_67ih.jpg

img_7397_7y9i.jpg

img_7399_gk92.jpg

img_7404_22gf.jpg

مطالب مرتبط

همایش ملی «مهدویت ، انقلاب اسلامی ، و تمدن نوین اسلامی» با حضور و ایراد بیانات آیت الله معلمی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل برگزار شد + تصاویر

پیش از ظهر چهارشنبه مورخ 2 اسفند 1402 ، همایش ملی «مهدویت ، انقلاب اسلامی ، و تمدن نوین اسلامی» با حضور و ایراد بیانات

ادامه مطلب