جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مراسم نماز جمعه 28 اردیبهشت  ماه 1403 شهرستان قائم شهر به روایت تصویر

مراسم نماز جمعه 28 اردیبهشت  ماه 1403 شهرستان قائم شهر ، با استقرار میز خدمت و ایستگاه سنجش سلامت خادمیاران  رضوی به مراجعات مردمی آغاز ، و ضمن اجرای جناب آقای شهاب شادمند  و پس از سخنرانی پیش از خطبه ها توسط جناب آقای فاضل زاده «مدیریت کانون های خدمت رضوی خادمیاران شهرستان قائم شهر» ، و اقامه اذان ظهر در موعد شرعی با نوای جناب آقای محمودی ، خطبه های نمازجمعه این هفته قائم شهر توسط امام جمعه قائم شهر و نماینده مردم استان مازندران در مجلس خبرگان رهبری ایراد شد.

ابوالشهیدین آیت الله علی معلمی در آغاز خطبه ی اول با تلاوت آیات شریفه ی 55 الی 57 سوره مبارکه دخان کلام الله مجید ، فرمودند: امیدواریم خدای رحمان از عنایات خاصه و فیوضات با برکت خویش همه ی ما را عاقبت به خیر بگرداند و همه ی ما را در فهم آیات نورانی قرآن ، و پایبندی به آن در عمل موفق بدارد .

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به آیات مبارکه سوره دخان کلام الله مجید فرمودند : از جمله مواهب خدای رحمان نسبت به اهل ایمان ، جاودانگی نعمت ها در آخرت است . یعنی در دنیا خداوند سلامتی داد، ولی همیشه نمیماند . جوانی داد ، ولی همیشگی نیست . همه ی نعمت ها در معرض زوال است در دنیا ، به عکس آخرت . در آخرت همه چیز ماندگار میشود ، مگر جهنمی ها که بعضاً بعد از مدتی تحمل کیفر ، ممکن است مشمول شفاعت و رحمت و مغفرت بشوند ، ولی انهایی که اهل بهشت هستند ، همیشه ثابت و استوار در یک شرایط و حال میمانند . دنیا را میبینیم که هم همین هوا مثلاً ثبات ندارد ، هم حالات انسان ثبات ندارد . همه چیز دنیا در معرض تغییر و تحول و پدید آمدن و زوال پیدا کردن است ، ولی در آخرت نه . در دنیا بعضی از میوه جات برای بعضی ها ممکن است ضرر داشته باشد . بعضی از نعمات را پس میبینم که برای انسان ممکن است عوارض ناطلوب داشته باشد ، اما نعمات آخرت ، همه برای انسان گوارا است .

ایشان در ادامه بحث تفسیری کلام الله مجید فرمودند: اگر دنیا انسان توفیق پیدا کند اهل نماز و روزه و جماعت و جمعه باشد ، نوعی فضل الهی است . اگر فضل الهی نباشد ، انسان به کار خیر موفق نمیشود . اگر بخواهیم خدا را بندگی کنیم ، باز هم باید به خدا پناه ببریم و از او استمداد کنیم که در مسیر بندگی موفق باشیم.

خطیب نمازجمعه شهرستان در آغاز خطبه دوم با ذکر اله و اهداء سلام به محضر آل الله ، با قرائت دعای سلامتی حضرت ولی عصر«عج»، ضمن دعوت خود و جمیع نمازگزاران به تقوای الهی  فرمودند: راه نجات و راه آسوده رفتن از مسیر دنیا و راه خلاصی از عذاب آخرت تقوای الهی و انجام واجبات است .

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان قائم شهر در ادامه افزودند: هفته ای که در آن به سر بردیم ، دهه کرامت ، حد فاصل بین سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه«س» و ولادت با سعادت امام هشتم ، ثامن الحجج علی بن موسی الرضا«ع»  است . مستحضرید که از جمله برکات و ثمرات آستان قدس رضوی ، یعنی وجود آقا امام رضا در خاک ایران زمین و بعد هم شهادت و دفنش در ایران زمین در خراسان ، در طول زمان و دوران ، هموراه مورد توجه اهل ایمان بود ؛ با زیارت و با توسل و اخیراً هم چند سالی است که تحت عنوان خادمیاران ، تشکیلاتی در شهرهای مختلف کشور مشغولند و بحمد الله از جمله ی آنها در شهرستان قائم شهر تشکیلات موفق ، عزیزان متدینین همکاری های خوبی دارند که به صورت خودجوش ، خدمات بسیار ارزنده ای ارائه میکنند ، نسبت به خانواده های نیازمند در ابعاد مختلف ، و بحمدالله واقعاً مومنین هم اعتماد دارند به این تشکیلات ، که این توفیق را به خود عزیزان خادمیاران ، برادر عزیزمان جناب حاج آقای فاضل زاده و همکاران ایشان و همه ی مومنین خیّر تبریک عرض میکنم که کار بسیار ارزشمندی است همکاری با این عزیزان .

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قائم شهر در ادامه فرمودند: سفر ریاست محترم جمهوری اتفاق افتاد در همین ایام در مازندران . ببینید ، ما نمیخواهیم بگوییم هیچ اشکالی در کار دولت نیست ؛ نه ؛ اما خب واقعاً دولت مردمی ، اهل تلاش ، و شخص رئیس جمهور ، انگیزه ی صد در صد کامل برای کار و خدمت و تلاش دارند و یکی از نشانه هایش را همینجا میبینیم که بیش از 10 سال ، این بیمارستان رازی ، 60 درصد کارهایش پیش رفته بود ، ولی در طول این مدت ، 40 درصد بقیه به پایان رسیده و الآن مدتی است که مشغول ارائه خدمت بودند ، و خب دیروز رسماً مراسم افتتاح و بهره برداری رسمی برگزار شد. در این موضوع واقعاً عزیزانی که مدیر بودند محلی هم تلاش کردند و زحمت کشیدند ؛ مخصوصاً ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی، دکتر غلامی که پزشک اهل نماز و روزه هستند . هم ریاست همین بیمارستان که زحمتهای زیادی کشیدند .در سرتاسر کشور هم خدمات ارزنده ای بحمدالله دارند . باید  مثبتات را بهتر نگریست و باید نیت افراد را دقت کرد . واقعاً شخص رئیس جمهور ، شخص انقلابی ، ولائی ، مطیع رهبر ، که اینها ارزش و سرمایه بزرگی است . بله مجموعه دولت ممکن است اشکالاتی داشته باشد ، و از جمله آنها وقتی به سرعت مدیری عوض بشود ، مشخص میتواند بشود است از اول این انتخاب اشکالی داشته یا چه اشکال بعدی در کار این آدم ایجاد شده باشد. اما انصاف این است که مجموعه دولت ، در حال خدمت و برای پیشبرد امور جاری کشور و برای بیرون رفتن از شرایط بد اقتصادی و معیشتی دارند تلاش میکنند .

امام جمعه شهرستان قائمشهر در ادامه فرمودند: هفته قبل ، انتخابات مرحله دوم برگزار شد ، تشکر جدی واقعاً از همه شرکت کنندگان که به وظیفه عمل کردند ، و ان شاءالله مأجور هم هستند ، آنهایی که با انگیزه تقویت نظام اسلامی به اطاعت از ولی امر حضور پیدا کردند . خب همیشه در انتخابات ممکن است اشکالاتی و تبعاتی باشد ، مخصوصاً ریشه اشکالات را برای اینکه بخشکانند یا کم کنند ، باید مراقب بود و مواظب بود . اگر مسئولین محلی با پیگیری نمایندگانی انتخاب بشوند ، باید انتظار داشت که انتخابات بعدی ممکن باشد حرف و حدیثی هم پشت سر داشته باشد . این که در قانون اساسی تأکید شده و رهبری تأکید داشت و دارد که تفکیک قوا جدی باشد ، یعنی نمایندگان مجلس در کار اجراییات دخالت نکنند و اینکه نماینده حق ندارد اصرار کند فلان کس فلان مسئولیت را کسب کند . شاید هم افراد کاری هم نکنند ، ولی متهم میتوانند بشوند به طرف داری و جانب داری ، در حالی که در حقیقت باید بی طرفی رعایت بشود . گاهی هم ممکن است بعضی از حرکاتی اتفاق بیافتد از مسئولینی ، که این شائبه را تشدید کند و شک و تردید را افزایش بدهد . در هر صورت اصل حضور مردم بسیار ارزشمند و سزاوار تقدیر و تشکر است و ان شاءالله همه کسانی که شرکت کردند و به هرکسی که خواستند رأی دادند مأجور خواهند بود .

در قسمت پایانی خطبه دوم ، اسامی شهدایی که هفته ی پیش رو سالگرد شهادت ایشان است توسط آیت الله معلمی قرائت شد.

در پایان خطبه ها ، نمازجمعه شهرستان به امامت ابوالشهیدین آیت الله معلمی و تکبیر نماز و ادعیه با نوای جناب آقای مهدی دیلمی اقامه شد و در بین الصلاتین جمعه و عصر ، ضمن تبرک جویی نمازگزاران از پرچم گنبد حضرت علی بن موسی الرضا«ع» ، ذاکر حرم مطهر رضوی کاروان زیر سایه خورشید به مولودی خوانیِ سالروز ولادت ثامن الحجج «ع» پرداختند.

مطالب مرتبط

جلسه قرارگاه فرهنگی ائمه جمعه قائم شهر ، سیمرغ،جویبار،قراخیل، زیراب ، شیرگاه و پل سفید ، در دفتر امام جمعه قائم شهر ، برگزار شد + تصاویر

عصر شنبه مورخ 26 خرداد 1403 ، جلسه قرارگاه فرهنگی ائمه جمعه قائم شهر ، سیمرغ،جویبار،قراخیل، زیراب ، شیرگاه و پل سفید ، در دفتر

ادامه مطلب