جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مراسم نماز جمعه 31 فروردین  ماه 1403 شهرستان قائم شهر به روایت تصویر

مراسم نماز جمعه 31 فروردین  ماه 1403 شهرستان قائم شهر ، با استقرار میز خدمت و پاسخگویی مسئولین اداره محیط زیست شهرستان قائم شهر به مراجعات مردمی آغاز ، و ضمن اجرای جناب آقای شهاب شادمند  و پس از اقامه اذان ظهر در موعد شرعی با نوای جناب آقای بابکی ، خطبه های نمازجمعه این هفته قائم شهر توسط امام جمعه قائم شهر و نماینده مردم استان مازندران در مجلس خبرگان رهبری ایراد شد.

ابوالشهیدین آیت الله علی معلمی در آغاز خطبه ی اول با تلاوت آیات شریفه ی 37 الی 39 سوره مبارکه دخان کلام الله مجید ، فرمودند: امیدواریم خدای رحمان توفیق فهم و درک آیات نورانی قرآن ار به همه ی ما مرحمت بفرماید و به نورانیت قرآن دل و وجودمان و زندگی مان را نورانی بسازد و آنی و لحظه ای ما را از یاد خود غافل ندارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیات مبارک سوره ی دخان کلام الله مجید فرمودند : خدای رحمان برای تنبه مشرکین مکه آنهایی که به جای استقبال از دعوت نورانی پیامبر عظیم الشأن اسلام کارشکنی میکردند ، خصومت میکردند ، دشمنی مینمودند، سرگذشت اقوام پیشین را به یادشان می آورد .از جمله آنها داستان بنی اسرائیل که از ظلم و ستم فرعون و قبطیان و درباریان فرعون به ستوه آمده بودند . خدای رحمان ، موسی را مبعوث کرد برای نجات بنی اسرائیل و این اتفاق افتاد . بنی اسرائیل از شر فرعون نجات پیدا کردند . معجزه اتفاق افتاد ، و نه اینکه معجزه آسا و شبیه معجزه ؛ بلکه خرق عادتی اتفاق افتاد که مسوی و مومنین بنی اسرائیل از رود نیل عبور کنند و فرعون و فرعونیان ، پشت سر غرق بشوند . دیدند قدرت خدا را با چشم خویش ، اما به جای قدردانی ، و شکر نعمت الهی ، بعضاً گرفتار ناسپاسی شدند و بهانه گیری داشتند نسبت به موسی.

ایشان در ادامه بحث تفسیری کلام الله مجید افزودند: چه چیزی به انسان ارزش میدهد؟ ارزش در سایه ی ایمان به خدا و استقامت و صبوری که قطعاً گاهی سخت است و همه توان استقامت ار ندارند . خلقت از روی حکمت ، و با اهداف عالی و ارزنده ، و برای رشد و تعالی انسان ؛ اما این رشد و تعالی اجباری حاصل نمیشود بلکه باید از روی اختیار و رعایت موازین خدا و نقشه ی راه الهی برای تعالی و سعادت انسان یعنی قرآن مجید باشد . اگر انسان به فرامین الهی عمل کند موفق میشود و تعالی و تقرب به درگاه خدای رحمان پیدا میکند. اما اگر خلاف دستور خدا ، مخصوصاً اگر به بندگان خدا ظلم و ستم کرده باشد ، در همین دنیا بخشی از کیفر اعمال متوجه او خواهد شد. انسان از روی بازی و بیهوده خلق نشده است . بلکه با تدبیر و حکمت و حکیمانه و هدف عالی و درست آفریده شده است. زمین و آسمان را به حق آفریده است خدای رحمان . اما آدم های صاحب خرد به فرموده ی قرآن در اقلیت هستند. بالنسبه به همه ی آدم ها که همه هم مخلوق خدا هستند ، چه آدم های شرقی و چه آدمهای غربی ، و همین اسرائیل پلید و یهود عنود ، خلوق خدا است ، و وقتی اطاعت نکند فرمان خدا را ، و مرتکب جرم بشود که میشود ، باید منتظر روز نابودی خود باشد و امید داریم که خدای رحمان روز نابودی این صهیونیسم پلید را به سرعت فراهم بفرماید به فضل خود  . آن خدایی که میگوییم جای حق است ، خودش حق و مظهر حق است و وعده ی او هم حق . دقت در سرنوشت اقوام فرموده ی قرآن مایه عبرت است برای آیندگان که اگر رعایت عدل و انصاف را داشته باشند ، بندگی خدا را پیشه کنند ، هم در دنیا عزت و آبرو پیدا میکنند و هم بعد از مرگ ، راحت و آرامش پیدا میکنند و رحمت الهی شامل حالشان میشود .

خطیب نمازجمعه شهرستان در آغاز خطبه دوم با ذکر اله و اهداء سلام به محضر آل الله ، با قرائت دعای سلامتی حضرت ولی عصر«عج»، ضمن دعوت خود و جمیع نمازگزاران به تقوای الهی ، فرمودند: گاهی آدم افسوس میخورد که واحسرتا که زمان پیغمبر نبودم و افسوس میخورد که چزا زمان امیرالمومنین نبودم و یا زمان اباعبدالله الحسین نبودم ؛ اما بدانیم ، که در هر برهه ای از تاریخ انسان میتواند جزو یاران حضرت رسول و یا جزو یاران امیرالمومنین «ع» محسوب باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان روایتی از حضرت امام صادق«ع» افزودند: ویژگی های یاران امام زمان را حضرت امام صادق «ع» میشمرد که از جمله آن بصیرت و ولایتمداری است . شما ببینید ، بعضی از جریانات سیاسی ، و حتی عمامه به سر هم در آن جریانات سیاسی ، مقابل رهنمود رهبری ، موضع خصمانه میگیرند در همین ایام . چرا راه دور برویم که چرا در زمان امیرالمومنین همه اطاعت نمیکردند! چرا کارشکنی میکردند بعضی از اصحاب. این جریان ادامه دار است . همچنین جریان اطاعت از ولی امر ، جریان اطاعت از امامت و ولایت . ممکن است کسی بگوید که شما رهبری را تشبیه به امام معصوم دارید؟ ؛ ببینید ، ما این کار را نمیکنیم ، این کار را خود خدا کرده و این کار را خود پیغمبر خدا فرمود و این امر را خود امامان معصوم فرمودند که امامت انقطاع ندارد و منقطع نمیشود و در هر شرایطی جامعه میتواند به حبل الهی و رشته ی منتهی به خدا متصل بشود . ببینید ، عمامه به سر فراوان است ، و فقیه هم ممکن است فراوان باشد ، اما فقیه اگر عادل باشد ، بوی امامت و ولایت دارد . امام صادق میفرماید به این آدم هرکسی نگاه کند ، گویی به یاران امام عصر «عج» نگاه کرده است .

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان قائم شهر با اشاره به عملیات غرور آفرین وعده صادق فرمودند: این عملیاتی که واقعا دل همه دوستان و اسلام و انقلاب و دوست داران حمایت از مظلوم در عالم ، ولو نامسلمان را شاد و آرام کرد. خیلی از نا مسلمانان هم خوشحال شدند که جمهوری اسلامی ایران به دست سپاه پاسداران ، توانست سیلی محکمی بر چهره ی استکبار بنوازد .

در قسمت پایانی خطبه دوم ، اسامی شهدایی که هفته ی پیش رو سالگرد شهادت ایشان است توسط آیت الله معلمی قرائت شد.

در پایان خطبه ها ، نمازجمعه شهرستان به امامت ابوالشهیدین آیت الله معلمی و تکبیر نماز و ادعیه با نوای جناب آقای بابکی اقامه شد.

مطالب مرتبط

مراسم گرامیداشت مقام شامخ رئیس جمهور شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان شهیدش ، همراه با مراسم نمازجمعه 4 خرداد 1403 به روایت تصویر

پیش از ظهر جمعه مورخ 4 خرداد 1403 ، مراسم گرامیداشت مقام شامخ رئیس جمهور شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان شهیدش ،

ادامه مطلب

پیام آیت الله علی معلمی«عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم شهر» در پی شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی «رئیس جمهور شهید ایران اسلامی»

بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا سرمایه بزرگی را

ادامه مطلب