جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی با موضوع «جاماندگان اربعین» در دفتر امام جمعه قائم شهر برگزار شد + تصاویر

پیش از ظهر شنبه مورخ 12 شهریور 1401 ، جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی با موضوع «جاماندگان اربعین» در دفتر امام جمعه قائم شهر برگزار شد.
آیت الله معلمی در این جلسه ضمن خیرمقدم به حاضرین ، و عرض سلام به محضر حضرت اباعبدالله الحسین«ع» فرمودند: قصه ی اربعین همچون قصه ی مراسم حج است . مراسم حج ، اجتماع همه ی مسلمین کنار کعبه و در رتبه ی پایین تر ، زیارت امامان معصوم تعبیر شده بود به حج فقرا ؛ تعبیر لطیفی است که یعنی پیروان مکتب اهل بیت ، اجتماعشان در سایه ی زیارت جایگاه بالایی دارد.
عضو مجلس خبرگان رهبری فرمودند: یک روزگاری با امام حسین جنگیدند ، و یک روزگاری هم دست و پای زائر امام را قطع میکردند و امروزه اجتماع زوار را به انفجار میکشانند . پس جریان همان جریان است و منتها ابزار آلات عوض شده است . متقابلاً رهروان راه حق ، پیروان مکتب اهل بیت ، مسیرشان را در راستای حفظ ارزش ها ادامه میدهند.همان تبار آنهایی که همراه عمر سعد به جنگ اباعبدالله آمدند ، همین داعشی هایی میشوند که اینجا و آنجا در صدد سر به نیست کردن شیعیان بر می آیند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان قائم شهر افزودند: همین غائله ای که امسال در عراق پدید آمد ، خودش یکی از اسناد زنده ی نفوذ دشمن است . در گذشته ی تاریخ ، قدرت های استکباری زمان سعی داشتد ، در میان اعضای فامیل و خانواده ی امامان معصوم نفوذ کنند و بعضاً به ظاهر موفقیت هایی هم به زعم خودشان داشتند. در شهادت امام حسن مجتبی در ماه صفر ، یک سند زنده از نفوذ قدرتهای استکباری و عوامل آنها در بیوت اولیاء خدا و مراکز مقدس است . همسر آقا امام حسن مجتبی زن بدی نبود از ابتدا ، که اگر بود امام معصوم او را برنمیگزید .
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان قائم شهر افزودند: در قضیه ی اربعین ، دو گونه برنامه داریم ، یکی اینکه موکبهایی تشکیل میشود آنجا و شهرهای مختلف دارند و حداقل سه تا موکب از قائم شهر هستند. بخش دوم اربعین هم برمیگردد به اجتماعات داخل شهر ؛ بله اجتماع بزرگ را استکبار جهانی همواره در هراس است . زیارت اربعین را صدام با تهدید تعطیل کرده بود . به خاطر اینکه اجتماع زائران اباعبدالله از منظر استکبار خطرناک است ؛ چرا که هرکسی به امام حسین نزدیک شد ، اندیشه ی امام حسین ، یعنی مقابله و مبارزه با ظالم و ظلم و استکبار در او اثر گذار میشود. اتفاقی که الآن در عراق افتاد ، مصداق روشن و سند نتیجه ی نفوذ دشمن در میان جریان شیعه است . اینها دو هدف را تعقیب میکردند .یک اینکه اربعین با آن شکوه برگزار نشود ؛ خلاصه این اوضاع به آن اجتماع سنگین طبعاً آسیب میزند ، اما امیدواریم که خدای رحمان کمک کند که در این فرصت باقیمانده ترمیم شود و آن اجتماع سنگین اتفاق بیافتد . هدف دوم هم شیعه را در عراق رودرروی همدیگر قرار دادن . تا الآن در عراق ، مشکل شیعه ها سنی ها بودند ، اما الآن با این توطئه ی جدید ، مشکل مضاعف شده است و خود شیعه در برابر شیعه قرار بگیرد و شیعه کشی را راه بیاندازند . نفوذ دشمن است که باعث بشود این غائله پیش بیاید. ولی الحمدلله که دارد به خیر میگذرد.

مطالب مرتبط

مراسم گرامیداشت مقام شامخ رئیس جمهور شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان شهیدش ، همراه با مراسم نمازجمعه 4 خرداد 1403 به روایت تصویر

پیش از ظهر جمعه مورخ 4 خرداد 1403 ، مراسم گرامیداشت مقام شامخ رئیس جمهور شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان شهیدش ،

ادامه مطلب

پیام آیت الله علی معلمی«عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم شهر» در پی شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی «رئیس جمهور شهید ایران اسلامی»

بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا سرمایه بزرگی را

ادامه مطلب