جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مراسم نمازجمعه 7 آبان ماه 1400 شهرستان قائم شهر [ضمن رعایت موازین بهداشتی] به روایت تصویر

مراسم نماز جمعه 7 آبان ماه 1400 شهرستان قائم شهر [ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده]، با اجرای جناب آقای رضا قدمی آغاز ، و پس از اقامه ی اذان ظهر به افق شرعی با نوای جناب آقای حسن علیزاده ، خطبه های نمازجمعه این هفته قائم شهر توسط امام جمعه قائم شهر و نماینده مردم استان مازندران در مجلس خبرگان رهبری قرائت شد.

ابوالشهیدین آیت الله معلمی در آغاز خطبه ی اول با قرائت آیات شریفه ی 6 و 7 سوره مبارکه {حجرات} کلام الله مجید ، فرمودند: امیدواریم خدای رحمان به همه ی ما توفیق بهره گرفتن از فهم آیات ، کلمات نورانی قرآن عطا کند ، تا در سایه ی وابستگی عملی به رهنمودهای وحی ، مسیر سعادت را ، مسیر انسانیت را ، مسیر کمال را طی کنیم و در نهایت در پایان عمر با روسفیدی به محضر حضرت حق انتقال پیدا کنیم.

ایشان با اشاره به آیات شریفه ی  سوره ی مبارکه {حجرات} کلام الله مجید افزودند: هر خبری که رسیده ، شما تحقیق کنید ، شاید فاسق است کسی که خبر آورده است . یک شایعاتی را میپراکنند در جامعه و وقتی میپرسی خبر از کجاست ؟ مثلاً میگویند که رادیوی امریکا و رادیو بی بی سی گفته باشد ؛ خب اینها که خودشان مصداق فاسق هستند . اگر خبر را تبیّن کردی و خبر خبر درستی بود ، خیلی خوب ، اما اگر خبر نادرست شده ، پس طرف آدم فاسق است ، و نباید به او اعتماد کرد . نه تنها الآن ، بلکه از زمانی که جنگ تحمیلی هشت ساله به پایان رسیده ، دشمن غدار ما ، استکبار زمان ما ، دیگر از برخورد نظامی مأیوس هستند ، خیلی از شماها بارها از حدود ده سال قبل شاید هم جلوتر از بنده فراوان اینجا میشنیدید که عرض میکردم آنها اگر جرئت برخورد نظامی داشته باشند معطل نمیکنند . این را بارها و بارها میگفتم . دیدید الآنه خیلی نمایان و آشکار ، آدم و عالم دارند میفهمند و دوست و دشمن دارند میفهمند که استکبار از ماندن در افغانستان عاجز مانده ، از مقابله با طالبان عاجز مانده ، چه رسد به این که بخواهد با جمهوری اسلامی ایران ، با جوانان مومن و بسیجی مقابله کند . ببینید چند سال از جنگ گذشته است ، ماهیت پاک نظام ، معنویت امام و رهبری ، چگونه جوان های پاک را که همین الآن جمعی از بسیجیان در حال آموزش آمدند در کنار شما در صف نمازگزاران ایستاده اند . این عزت و این اقتدار را خدای رحمان برای این ملت مستدام بدارد ان شاءلله. الآنه هم آنها رهانکرده اند ما را ، بلکه دو جنگ دیگر دارند با ما ؛ یکی جنگ رسانه ای و همین دروغ پراکنی و همین تشویش اذهان عمومی مردم ، و یکی دیگر هم جنگ اقتصادی . ما مدیرانی میخواهیم توانمند باشند ، هم در جنگ رسانه ای مقابله کنند ، هم در جنگ اقتصادی ؛ ولی تشخیص من این است که در هشت سال گذشته به دشمن ما جرئت بیشتر دادند . ببینید ، میگویند که اشک کباب موجب طغیان آتش است  ؛ خصلت استکبار این است که در برابر استکبار هرقدر کوتاه آمدی ، او مطالبه اش افزایش پیدا میکند . او جرئت و جسارتش بیشتر میشود ؛ در برابر استکبار باید مقاوم ایستاد ، تا استکبار مأیوس بشود از ادامه ی کار ظالمانه و خبیثانه ی خودش .

خطیب نمازجمعه شهرستان در آغاز خطبه دوم با ذکر اله و اهداء سلام به محضر آل الله و ، دعوت خود و جمیع نمازگزاران به تقوای الهی فرمودند: ملاحظه ی خدا و پیروی از اولیاء خدا ، راه نجات و راه سعادت است . راه های دیگر راه های گرفتاری و بد عاقبتی است ، پناه بر خدا از شر نفسانی و از شر ابلیسی.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر قائم شهر فرمودند: هفته ای که گذشت در سالروز ولادت نبی مکرم اسلام، خاتم پیغمبران محمد مصطفی«ص» و هچنین سالروز ولادت ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت ، رئیس مذهب ، پیشوای بزرگ امت امامیه ی اثنی عشریه ، امام جعفر صادق«ع» بود ، و به این مناسبت هم جمعی از مسئولین نظام و شرکت کنندگان در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی به دیدار رهبر معظم انقلاب رفتند . مقام معظم رهبری در صحبت های آن روز ، وظیفه ی مهم امت اسلامی را مطرح و تشریح فرمودند ؛ و دقیقاً دو نکته ی بسیار اساسی ، یکی تبیین و ترویج جامعیت اسلام . این جامعیت اسلام در همه ی شئون زندگی بشر.بعضی ها سعی دارند از خارج ، طراحی میشود و در داخل هم پیاده نظام استکبار وجود دارند ؛ دسترسی به رسانه ، دسترسی به فضای مجازی دارند ، تبلیغ و ایجاد شبهه بکنند: “که آداب دین مسائل فردی است و شخصی است و دین برای اداره ی جامعه ی اسلامی آداب خاصی ندارد و دین سیاست اجتماعی و مسائل اقتصادی و همچنین روابط بین المللی و این چیزها را نباید در مجامع دینی جست و جو کرد ” یا به تعبیر امروزی ، سکولار شدن ، که معنایش دین جدا و سیاست دنیاداری جدا باشد و دین اختیاری افراد باشد ، هرکسی میخواهد برای خودش دنبال عبادت باشد ، آزاد باشد . هرکسی خوسات آداب دین را در اجتماع هم رعایت کند مجاز باشد و هرکسی هم خواست آداب دین را در جامعه رعایت نکند ، شراب را علنی بفروشد و بخورد نعوذبالله و بی حجابی هم علنی باشد و کسی کار نداشته باشد نعوذبالله ، این معنایش همان سکولار است و عدم جامعیت دین ترویج میکنند .  اما این آدم یا دین را نفهمیده ، کتاب دینی خدا را نشناخته و نفهمیده ، یا اینکه مزدور دشمن است و  در خدمت استکبار عمل میکند . جامعیت دین برای زندگی شخصی و  اجتماعی و برای همه جا برای انسان دین خدا آداب دارد و دستور دارد . این بخش مهم از همه ی ادیان آسمانی است. شما ببینید پاپ رهبر مسیحی های عالم است ، آیا شنیدید در هیچ قضیه ی سیاسی ، اجتماعی ، در این منازعاتی که اتفاق می افتد ،در این ظلم و ستم هایی که به بعضی از ملت ها میشود ، شده هیچوقت رهبر کلیسا موضعی اتخاذ و ابراز نظر کند یا یکی را حمایت کند و یکی را محکوم کند ؟ میگویند که نه اصلاً کاری به این کارها ندارد ؛ خب آن را میگویند سکولار ؛ آن راه انبیا نیست ، همه ی انبیا ، همه ی پیامبران ، یک مأموریت الهی داشتند ؛ در استمرار به نوبه آمدند ، اما اینگونه نبود که عیسی یک هدفی داشته باشد و موسی هدفی دیگر ؛ همه آمده بودند با قدرت مستکبر زمان مقابله کنند و همه آمدند برای آزادی ملت ها تلاش کنند و برای بندگی خدا مردم را سوق دهند و مردم را به بندگی خدا دعوت کنند . این بندگی خدا ، هم در نماز و هم در روزه و هم در تجارت و داد و ستد و خرید و فروش است  . متأسفانه بعضی از کسبه های ما از آداب رعی کسب و خرید و فروش و شرایط معامله بی اطلاع هستند . خب اگر من نرفتم نیاموختم ، نرفتم یاد نگرفتم ، مشکل من است و نقص من است ، اینجا که نمیشود بر دین نقصی گرفت ؛ دین در همه ی ابعاد زندگی دستور دارد .تأکید بر ترویج جامعیت دین اسلام ، نه تنها برای ما شیعیان ، برای همه ی امت اسلامی .

ایشان افزودند: دشمن ها میخواهند از یک فضای آلوده استفاده کنند ، خب شما دیدید که حمله ی هکری که اتفاق افتاد ، در این حمله ی هکری چه هدفی را تعقیب میکردند ؟ پیداست که در این اخلال سایبری در سامانه ی سوخت ، هدف خرابکاری شان این بود که مردم عصبانی بشوند و مردم بیایند به خیابان ها بر علیه دولت . خب بنزین را مسئولین وقت ، به یک قیمتی بالا برده بودند ، مردم عصبانی شدند ، ولی با یک اشاره ی رهبری مملکت آرامش پیدا کرده بود . دشمن بارها و بارها امتحان کرد و دید نتیجه را ؛ ولی خب طبع دشمن دست برداری از خصومت نیست . آنها دنبال آسیب رساندن هستند . خب شبکه ی سرتاسری وزارت نفت آسیب دیده در این حمله و ارتباطات قطع ش ده ، اما یک چیزی سالم مانده و آن مقدار باقی مانده در داخل کارت سوخت افراد را نتوانستند دستبرد بزنند ، چرا؟ علتش این بود که این سامانه بومی بوده است . ولی آن سامانه ی سرتاسری در اختیار دشمن هم بوده است . چون در اختیار دشمن بوده آسیب دیدنش طبیعی بود . یعنی درست است که الآنه الکترونیکی شدن و استفاده از رایانه و استفاده مجازی یک خدماتی دارد ، اما باید از ابتدای کار این هشیاری و فراست باشد که اگر دشمن خواست اخلالی ایجاد کند ، چگونه باید مقابله کنیم با اخلال دشمن.  الآنه بحمدالله به فضل الهی ، این دولت رویکرد مردمی و جهادی پیدا کرد ، اما واقعاً مشکلات عدیده است و مشکل هم می آفرینند که این سید بزرگوار نتواند موفق بشود ، ولی قطعاً با دعای خیر مومنین و با همت و تلاش نیروهای جهادی در دستگاه های دولتی ، امیدواریم خدای رحمان یاری شان کند که یکی بعد از دیگری این گرفتاری ها برطرف بشود.

در قسمت پایانی خطبه دوم ،  اسامی شهدایی که هفته ی پیش رو سالگرد شهادت ایشان است توسط آیت الله معلمی قرائت شد.

در پایان خطبه ها ، نمازجمعه این هفته شهرستان به امامت آیت الله معلمی ، و تکبیر نماز با نوای جناب آقای حسن علیزاده اقامه شد.

img_5449_lcal.jpg

img_5454_o3xs.jpg

img_5458_6eer.jpg

img_5464_6dkh.jpg

img_5473_wb3t.jpg

img_5476_yq0v.jpg

img_5481_n1pg.jpg

img_5484_yd7m.jpg

img_5486_xuoc.jpg

img_5492_xtx.jpg

img_5494_af5w.jpg

img_5500_iw10.jpg

img_5501_r0mo.jpg

img_5502_pv.jpg

مطالب مرتبط