جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مراسم نماز جمعه 10 آذر 1396 شهرستان قائم شهر به روایت تصویر + فایل صوتی

مراسم نماز جمعه دهم آذر ماه 1396 شهرستان قائم شهر ، با قرائت زیارت آل یاسین توسط کربلایی محمد حاجیان ، اجرای جناب سعید طبری و سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه توسط جناب مفید اسماعیلی (آزاده و جانباز سرافراز دوران هشت سال دفاع مقدس) آغاز ، و خطبه های نمازجمعه توسط امام جمعه قائم شهر و نماینده مردم استان مازندران در مجلس خبرگان رهبری قرائت شد.

ابوالشهیدین آیت الله معلمی در آغاز خطبه ی اول با قرائت آیات 15 تا 20 سوره ی مبارکه واقعه فرمودند: آنهایی که راحتی و نعمت و رفاه می خواهند ، بدانند که رفاه ماندگار در بهشت ، در سایه ی ایمان و در سایه ی عمل صالح فراهم میشود .

نماینده مردم استان مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه اگر عنایت خداوند شامل حال نشود، انسان گرفتار است فرمودند: به خدا پناه بردن به وسیله ی نماز و برخاستن در اواخر شب و اقامه ی نماز شب و استغفار در نماز وتر امکان پذیر است که خدای رحمان مدد کند از شرّ نفس امّاره و از شرّ وسوسه های ابلیسی در امان بمانیم.

ابو الشهیدین آیت الله معلمی با اشاره به آغاز هفته  وحدت از 12 ربیع الأوّل در امروز فرمودند:  این که وحدت شکل میگیرد یا خیر ، این مشکل افراد است ، و اگر نه ، پیغمبر مال همه ی فِرَق مسلمان ها است و شیعه و سنی همه پیغمبر را باور دارند ، همانگونه که قرآن ، کلام الله ، مال همه ی ملسمان ها است و مشترک است بین شیعه و سنی ، ولی گاهی عوامل دشمن ، هم شیعه را و هم سنّی را به سوی اختلاف سوق میدهند.

ایشان افزودند: اگر واقع نگری باشد ، باید مسلمانان ، همه در کنار هم زندگی مسالمت آمیز داشته باشند ؛ دشمن مسلمان ها یهودی ها هستند؛چنانکه قرآن اینچنین معرفی میکند :{{ اشدّ النّاس عداوتاً لِلّذین آمنوا  الیهود}}.

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قائم شهر با اشاره به سالروز شهادت شهید مظلوم آیت الله سید حسن مدرّس در سال 1316 در کاشمر ، به دست مأموران رضاخان پلید و نامیده شدن این روز به نام مجلس ، فرمودند: نماینده باید هم رأی اعتماد به اصحاب دولت بدهد و راه بیاندازد ، و هم باید او را مراقبت و کنترل کند.

ابوالشهیدین آیت الله معلمی فرمودند: بعد از فوت امام ، زمانی که مجلس خبرگان رهبری اعلام کرد که مقام معظم رهبری جانشین امام خواهد بود ، تشخیص شخصی و تشخیص دینی و فهمم این بود که ایشان برای تقلید ، از همه سزاوار تر است. چرا که مرجعیت برای فتوا دادن ، عِلمیت میخواهد و عدالت . باید عالم باشد ، و اگر اعلم باشد بهتر است . و با تقوا و خداشناس و خداترس بودن.اما برای رهبری ، علاوه بر این دو شرط که شرط اولیه و اساسی است ، هم باید مجتهد باشد و عالم باشد ، علاوه بر این باید شجاع باشد و مدیر و مدبّر باشد و آگاه به مسائل روز داخلی و خارجی ؛ یعنی یک شرایط برتری میخواهد برای رهبری ، در حالی که برای مرجعیت این شرایط نبود و نیست .

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان قائم شهر با اشاره به روز بیمه ، فرمودند: بیمه را همه ی خانواده ها باید جدی بگیرند ، کما اینکه امیرالمومنین سلام الله علیه می فرمود: «انسان دور اندیش ، در لحظه ی گرفتاری و حوادث غیر مترقّبه سرگردان نمی ماند. »؛ بیمه یکی از مصادیق دور اندیشی است که برای بیماری و ایام پیری خود قرارداد بیمه منعقد کند ؛ که اگر در دستگاهی کار میکند که آن دستگاه موظف است ، و اگر حتی نه ، خودش کسب و کار آزاد دارد ، باز هم میتواند قراری با بیمه منعقد کند بای ایام ناتوانی و مریضی.

نماینده مردم استان مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مناسبت 16 آذر و روز دانشجو فرمودند: ریشه ی نامگذاری این روز به روز دانشجو بر میگردد به سال 1332 ، که بعد از ملی شدن صنعت نفت و بعد از کوتاه شدن دست کمپانی های انگلیسی ، در زمان دولت مصدق ، به واسطه ی این ملی شدن صنعت نفت ، شوکت دربار کاسته شد ؛ دولت مصدق محبوبیت مردمی بیشتری پیدا کرده بود . برای اینکه بر حامیان نظام وابسته ی شاهنشاهی تلخ آمده بود. آمریکایی ها هم احساس کردند از انگلیسی ها کاری بر نمی آید رد ایران ، بنا براین جای انگلیسی ها را ما بگیریم . آن ها آمدند دست به کار شدند و کودتای 28 مرداد را برای سرنگونی دولت ملی مصدق درست کردند . و شاه در  حال فرار بود و او را برگرداندند و آوردند . همان سال 1332 ، چند ماهی که گذشت ، در آبان ماه ، معاون رئیس جمهور آمریکا نیکسون ، تصمیم گرفت بیاید ایران و مانوری بکند تا جای پای خودشان را تثبیت کنند به جای انگلیس.این خبر منتشر شد در 24 آبان که نیکسون می خواهد به ایران بیاید ؛ زلزله ای در فضای دانشجویی علیه آمدن نیکسون بلند شد ، برای خاطر اینکه آن کودتای آمریکایی به کلّی نظام و حکومت و دربار را وابسته به بیگانه ساخت و دربار از ملت فاصله گرفته بود . به همین منظور دانشجویان زمزمه هایی در همین فضای بسیار خفقان داشتند . تا رسیده به روزی که نیکسون بیاید در 16 آذر همان سال 1332 ؛ دانشجویان رفتند صبح به سمت دانشگاه ، دیدند دانشگاه شده پادگان نظامی به واسطه ی کثرت مأموران . چون نیکسون را میخواستند به دانشگاه بیاورند و دکترای افتخاری به او بدهند . دانشجویان هم بدون هیچ عکس العمل رفتند سر کلاس درس و خواستند نشان بدهند که اینجا نیازی به این حضور نیروهای نظامی نبود .تا بعضی از دانشجویان در حدّ سخن گفتن اعتراض کردند به این حضور و تنها در همین حد ، بستند آنها را به رگبار . ببینید ، جنبش دانشجویی ، ماهیت و ریشه و آغازش استکبار ستیزی است و استقلال طلبی.

در  پایان خطبه ها ، نمازجمعه شهرستان به امامت ابوالشهیدین آیت الله معلمی و تکبیر نماز با نوای جناب دهنوی اقامه شد.

f783_img_4923.jpg

av7i_img_4952.jpg

uhfs_img_4963.jpg

abtm_img_5021.jpg

b19v_img_5032.jpg

mger_img_5038.jpg

l4_img_5074.jpg

sswv_img_5078.jpg

ug61_img_5081.jpg

0n6t_img_5101.jpg

hah8_img_5109.jpg

مطالب مرتبط

مراسم گرامیداشت مقام شامخ رئیس جمهور شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان شهیدش ، همراه با مراسم نمازجمعه 4 خرداد 1403 به روایت تصویر

پیش از ظهر جمعه مورخ 4 خرداد 1403 ، مراسم گرامیداشت مقام شامخ رئیس جمهور شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان شهیدش ،

ادامه مطلب

پیام آیت الله علی معلمی«عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم شهر» در پی شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی «رئیس جمهور شهید ایران اسلامی»

بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا سرمایه بزرگی را

ادامه مطلب