نامه مهم آیت الله معلمی«عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم شهر» به ریاست محترم قوّه قضائیه

دوشنبه 26 اسفند 1398

متن نامه مهم آیت الله معلمی«عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم شهر» به ریاست محترم قوّه قضائیه :

ریاست محترم قوّه قضائیه ، حضرت آیةالله رئیسی «دامت برکاته»

بعدالتّحیة والسّلام ، ان شاءلله همواره تندرست و به تأییدات الهی مؤیّد و منصور باشید.تظلّماً به عرض می رسد    در آغاز ورود ویروس مرموز کرونا به شمال کشور ، وضعیت گیلان و مازندران مشابه هم بوده است. رئیسِ گیلانیِ سازمان برنامه و بودجه،مبلغی را که به گیلان اختصاص داد(دویست میلیارد تومان)، کمتر از نصف آن را به مازندران حواله کرد(هشتاد و شش میلیارد تومان)، تازه آن هم سی میلیارد تومان بابت معوقات بیمه سلامت بوده است .

فعلاً بر حسب آخرین آمار رسمی که دکتر جهانپور اعلام کرد، ظرف 24 ساعت مبتلایان جدید مازندران (72نفر)، و گیلان (43نفر) ؛ در بعضی از شهرهای مازندران ، اوضاع رها شده است ، در مرکز استان عمدتاً مسئولین یا گرفتار همین بیماری شدند ، یا در پی خستگی کار و نداشتن امکانات دچار تمارض و خستگی روحی گشتند .

حاج آقای رئیسی ، فاجعه ی جدی  مازندران را تهدید میکند ؛ آمار جانباختگان بالا است. تشکیلات قضائی کشور و سازمان بازرسی ، مسئولیت نظارت بر عملکرد دستگاهها و اجراء عدالت دارند . در دولت کسی از آقای نوبخت نمی پرسد چرا چنین کردی! . اگر گرفتاری برای همه یکسان باشد ، و کمبود اعتبارات و امکانات برای همه یکنواخت باشد ، در آن صورت «البلیّة اذا عمّت طابت» ، اما اینگونه ای که فعلاً عمل میشود، آقای رئیس جمهور هم که از ویدئو کنفرانس برای رهنمودها استفاده میکند ؛ این شرائط غیرعادی، مدیرِ مِیدانی می طلبد . نظارت جدی و شفاف و برخورد عادلانه با متخلّفین  می تواند حلال مشکلات باشد.
مستدعی است دستور فرمایید سازمان بازرسی مجدّانه پیگیر مسائل باشد . اگر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب با جدیت پیگیری و اجراء گردد ، ان شاءلله به سرعت از این معضل عبور خواهیم کرد . تلاش همه پزشکان، پیرا پزشکان ، مسئولین ذیربط ، نیروهای مقتدر نظامی و انتظامی و بسیج، سزاوار تقدیر و تشکر است. ان شاءلله خدای قادر متعال از الطاف کریمانه خود ، این ملت و دولت را در عبور از این ورطه ی خطرناک یاری فرماید.

علی معلمی«عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم شهر» – 26 اسفند 1398

dohv_98.12.26.aayatollaah_rayisi_-_copy.jpg

دیدگاه ها