موبد رشید خورشیدیان (نماینده جامعه زرتشتی ایرانیان) با حضور در دفتر امام جمعه قائم شهر ، با ابوالشهیدین آیت الله معلمی دیدار کرد + تصاویر

پنج‌شنبه 28 سپتامبر 2017

عصر پنجشنبه مورخ 1396/7/6 ، موبد رشید خورشیدیان (نماینده جامعه زرتشتی ایرانیان) با حضور در دفتر امام جمعه قائم شهر ، با ابوالشهیدین آیت الله معلمی دیدار کرد.

آیت الله معلمی در این دیدار ، با اشاره به اینکه جامعه ی اقلیت های مذهبی ایران ، در مجلس شورای اسلامی ، یعنی قوه ی مقننه دارای نماینده هستند افزودند: این ، تحمّل و بزرگ منشی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را نشان می دهد که در بسیاری از نقاط  ، به دلیل نرسیدن جمعیت به حدّ نصاب ، فاقد نماینده هستند ، ولی در قانون اساسی ، برای اقلیت های مذهبی ،ظرفیت نماینده منتخب همان اقلیت مذهبی در دستگاه مقننه گنجانده شده است.

ایشان افزودند: امام حسین «ع» منحصر به شیعه تنها نیست ، بلکه متعلق به جامعه ی بشریت است.

موبد رشید خورشیدیان، نماینده جامعه زرتشتی ایرانیان با اشاره به این‌که جامعه زرتشتی نسل اندر نسل همواره برای حضرت امام حسین(ع) احترام ویژه‌ای قائل بوده است، گفت: نظر به این‌که همسر امام حسین(ع)، حضرت بی‌بی شهربانو(س) از جامعه زرتشتی بود که بعدها به دین مقدس اسلام گروید، حضرت را داماد جامعه زرتشتی‌ها می‌دانیم. علاوه بر این، کل جامعه زرتشتیان معتقدند امام حسین(ع) شخصی است که از حق مظلوم دفاع کرده و از همین رو نه تنها برای مسلمانان جهان، بلکه برای جامعه بشریت است.

وی افزود :در ماه محرم و صفر به هیچ عنوان جشن و مراسم شادی مانند عروسی و نامزدی برگزار نمی‌کنیم، زیرا آن را بدیمن می‌دانیم. هرگونه خرید از جمله خرید کفش و لباس نو هم در روز عاشورا صورت نمی‌گیرد و خانواده‌های زرتشتی نه تنها در ایران که درسراسر جهان آن را نامبارک و بدشگون می‌دانند.

در پایان ، نشان «سفیر مستشهدین عاشورا» با دستان آیت الله معلمی به موبد رشید خورشیدیان اهدا شد.

m9u_img_0862.jpg

7h5i_img_0869.jpg

2t1p_img_0870.jpg

njle_img_0890.jpg

djy9_img_0902.jpg

jdzw_img_0917.jpg

dwxm_img_0928.jpg

l6yc_img_0941.jpg

55jd_img_0950.jpg

مطالب مشابه
دیدگاه ها